استان تهرانمعرفی کلینیک های مددکاری اجتماعیمعرفی مددکاران اجتماعی

آشنایی با کلینیک مددکاری اجتماعی پونا به مدیریت آقای مهدی فلاحی

حرکت رسانه ای “معرفی مراکز مددکاری اجتماعی کشور” با هدف شناساندنِ توانمندیها و پتانسیل های کلینیک های مددکاری اجتماعیِ فعال در سطح کشور صورت می پذیرد و اجرای آن از طریق اقدام به مصاحبه های اختصاصی با مدیران این مراکز محقق خواهد شد. قابل به ذکر است در همین راستا، سومین مورد از مصاحبه های اختصاصی بعمل آمده با آقای مهدی فلاحی (مدیریت کلینیک مددکاری اجتماعی پونا؛ استان تهران) می باشد که مشروح این مصاحبه را در ادامه خواهید خواند.

لازم به ذکر است این حرکت رسانه ای بدون هیچگونه گزینش و محدودیتی اجرا می گردد و مجموعه مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران آمادگی کامل خود را جهت انجام مصاحبه های اختصاصی با یکایک مدیران کلینیک های مددکاری اجتماعی دارای مجوز و فعال در سطح کشور اعلام می دارد،  لذا همه مدیران مراکز مددکاری اجتماعی در سرتاسر کشور (در صورت تمایل جهت ارائه نقطه نظرات و معرفی مراکزشان) می توانند از طریق ارسال پیام به پست الکترونیکی info@socialwork2015.ir  و نیز ارسال پیام به کلیه پایگاههای ما در شبکه های اجتماعی (کافه رسانه مددکاری؛ مددکاری اجتماعی ایرانیان؛ مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی) اعلام آمادگی نمایند تا رابطین این پایگاه اینترنتی با آنان ارتباط برقرار گردد.

*** ضمن سلام و احترام؛ لطفاً به اختصار خودتان را معرفی بفرمایید

با سلام و احترام؛ مهدی فلاحی هستم؛ مدیر عامل و صاحب امتیاز کلینیک پونا، مدیر دپارتمان صنعتی و سازمانی، كارشناس مددكاری اجتماعي، کارشناس ارشد روان شناسی تربیتی و دانشجوی دکترای روانشناسی.

*** لطفاً جهت آشنایی بهتر مخاطبین ما از چشم اندازها و اهداف کلینیک مددکاری اجتماعی پونا بفرمایید

چشم انداز مجموعه مشاوره تخصصی پونا ایجاد محیطی کارآمد برای طراحی و اجرای ایده های نوین، مشاوره، سازماندهی و برنامه ریزی به منظور حفظ تعادل و سلامت است. ما به عنوان یک سازمان تخصصی باور داریم به ارائه خدمات با بالاترین کیفیت، توسعه و رشد تخصص ها، مشارکت و همکاری و احترام به سلایق و ارزش های مراجعین. اهداف مجموعه شاوره پونا ارتقاء سطح فعالیت های تخصصی مشاوره و اجرا، ارائه خدمات با استاندارد های سطح بالا، حضور فعال به عنوان منبع اطلاعات تخصصی، ارائه خدمات در سطح بین المللی و ایجاد ارتباطی پویا و مداوم میان مجموعه و مراجعین می باشد.

 *** لطفاً به اختصار مجموعه مشاوره تخصصی پونا را معرفی بفرمایید. کلینیک مددکاری و مشاوره پونا در چه سالی تأسیس شده است و محورهای اصلی فعالیت این مجموعه کدامند؟

مجموعه مشاوره تخصصی پونا در سال 1385 فعاليت خود را با صاحب امتيازی و مدير مسئولی مهدی فلاحی در شهرك قدس (غرب) بلوار دريا با تأييد و اخذ مجوز ازسازمان بهزيستی استان تهران، شهرستان شميرانات آغاز نمود و با تكميل كادر تخصصی خود درحوزه های اجتماعی، اقتصادی، روانشناسی، سلامت، به طراحی و اجرای پروژه های مداخله ای پرداخت. ارائه مشاوره های روانشناسی و انجام تست های روانشناختی نيز به دست متخصصين روانشناسی از ديگر فعاليت های اين مجموعه است.

این مجموعه در سال های 1388 تا 1392 به عنوان بزرگترین اجرا کننده پروژه های توانمندسازی در تمامی مناطق تهران بزرگ، به همکاری با شهرداری تهران پرداخته است. همچنین مجموعه پونا در سال 2014 میلادی در 15 کنفرانس بین المللی در کشورهای مختلف جهان به ارائه مقالات علمی پرداخته است.

همکاری با مجموعه های صنعتی بزرگ از جمله شرکت پتروشیمی جم، شرکت پتروشیمی آریا ساسول و شرکت ملی پایانه های نفتی ایران و مذاکره با شرکت پتروشیمی تخت جمشید، فولاد امیرکبیر، پتروشیمی مارون و دیگر شرکت های کلان و همچنین صنایع خُرد از جمله فعالیت های این مجموعه می باشد.

طراحی پروپوزال برای پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری، شرکت پخش فرآورده های نفتی، وزارت دفاع، بنیاد شهید، سازمان بهزیستی، دانشگاه جامعه المصطفی، بنیاد برکت و … از دیگر فعالیت های علمی پونا می باشد.

همکاری با دانشگاه های معتبر داخلی از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه علوم بهزیستی و … و گروه های علمی خارجی (گروه منابع مشاوره ای آمریکا، مرکز مطالعات علوم انسانی دانشگاه تورنتو) و مشارکت در برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از جمله مجله اقتصادی روزآمد شبکه 5 سیما، مجله علمی اردیبهشت شبکه 4 سیما، به خانه بر میگردیم شبکه 2 سیما، مجله خانواده شبکه 1 سیما، برنامه ایستگاه 98 رادیو اقتصاد و رادیو گفتگو و روزنامه ها و مجلات داخلی و خارجی از دیگر فعالیت های موثر و آگاهی دهنده این مجموعه در سال های اخیر می باشد.

*** با مروری کوتاه روی مطالب سایت شما متوجه دپارتمانهای مختلف فعال در کلینیک پونا شدیم؛ لطفاً به تفکیک و به اختصار دپارتمانهای کلینیک پونا و محورهای اصلی فعالیتی این دپارتمان ها را معرفی بفرمایید

دپارتمان های پونا شامل دپارتمان های ذیل می شود: دپارتمان مشاوره و روانشناسی: این دپارتمان متشکل از متخصصین حوزه های مشاوره،  روانشناسی بالینی، روانشناسی تربیتی، مشاوره خانواده و …  می باشد که به ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه خودشناسی، تیپ شناسی، ازدواج، طلاق، خانواده و اختلالات روانی و اجتماعی می پردازد. دپارتمان اقتصادی: کارشناسان حوزه های اقتصادی، توسعه و برنامه ریزی با ترکیب علم اقتصاد و روانشناسی به ارائه خدمات ویژه ای تحت عنوان اقتصاد کسب و کار، مدیریت اقتصاد خانوار و تیپ شناسی شغلی برای افراد و سازمان ها می پردازند. همچنین مشاوره های سرمایه گذاری، تولید، توزیع و توسعه نیز از دیگر فعالیت های این دپارتمان می باشد. دپارتمان صنعتی و سازمانی: این دپارتمان یکی از فعالترین دپارتمان های مجموعه پونا می باشد. متخصصین این دپارتمان به اجرای پروژه های مداخله ای و درون سازمانی برای رفع آسیب های سازمان ها، شرکت های صنعتی و جوامع محلی و ارتقای سطح کیفیت زندگی فردی و شغلی کارکنان می پردازند. لازم به ذکر است بر اساس فرآیند محور بودن یا موضوع محور بودن نیازهرسازمان، پروژه ویژه ای طراحی می گردد. دپارتمان مددکاری اجتماعی: مجموعه ای از مددکاران اجتماعی مجرب  به تحلیل وضعیت موجود فرد و جامعه می پردازند. بر اساس این تحلیل، طرح کمکی ارائه و از آسیب های اجتماعی پیشگیری میگردد. در این بخش تحلیل های جامعه شناسی و روانشناسی و اقتصادی توامان برای بررسی های اولیه و ثانویه استفاده می گردد. دپارتمان کودک و نوجوان: متخصصین روانشناسی تربیتی و کودک در این بخش به سنجش شاخص های مهم تربیتی از جمله سرعت، دقت و تمرکز و … می پردازند سپس بر اساس یافته های علمی به طراحی و اجرای کارگاه ها وکلاس های آموزشی به منظور جبران ضعف احتمالی کودکان برای والدین و کودک  اقدام می نمایند، با بررسی همزمان تیپ شخصیتی والدین و مقایسه آن با نتایج تست کودکان و نوجوانان به طراحی و آموزش الگوی تربیتی منحصر به آن خانواده می پردازند. دپارتمان روابط بین الملل: در دنیای امروز یکی از شاخص های بسیار مهم توسعه، گسترش دانش و تخصص میباشد. با تبادل دانش و استفاده از نظریات، یافته ها و تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران و گروه های متخصص مجموعه (دپارتمان های تخصصی پونا) در حوزه های فعالیتی یکسان، خصوصاً در حوزه علوم اجتماعی و انسانی با بهره گیری از تجربیات و دانش سایر متخصصان علوم اجتماعی و انسانی در سایر نقاط جهان، سکویی را برای ارائه سال ها تجربه موفق مجموعه، درزمینه انجام پروژه های اجتماع محور فراهم می آورد.

*** در ادامه لطفاً به خدمات و توانایی های پونا بپردازید. محورهای اصلی و مهم فعالیتی دپارتمان های کلینیک پونا را معرفی بفرمایید. بعنوان مثال بفرمایید دپارتمان مشاوره پونا چه خدماتی را ارائه می دهد و به ترتیب و به تفکیک سایر دپارتمانها

در این خصوص لازم به توضیح است که خدمات و توانایی های کلینیک پونا بر پایه فعالیتهای دپارتمانهای این مجموعه قابل بررسی و ارزیابی است که به ترتیب و به تفکیک محورهای فعالیتی دپارتمانها را عرض خواهم کرد:

دپارتمان مشاوره و روانشناسی

ارائه خدمات مشاوره روانشناسی بر مبنای روانتحلیل گری یونگ و روانکاوی

تحلیل بر مبنای MBTI

تحلیل بر مبنای CRG

سنجش اختلالات بر مبنای MMPI

سنجش ابعاد مختلف روانی اعم از، عزت نفس، خودشناسی، اضطراب، افسردگی و … بر اساس آزمون های استاندارد

ارائه مشاوره پیش از ازدواج به صورت تخصصی به همراه آزمون های مدون

مشاوره طلاق

رواندرمانی اختلالات روانی خفیف

شناسایی و تحلیل تیپ شخصیتی و ارائه الگوهای رفتاری و تصمیم گیری بر مبنای آن

مشاوره آیورودا

مشاوره های انگیزشی

هدف گذاری زناشویی

مدیریت رنج در خانواده

خانواده درمانی

زوج درمانی

برگزاری سمینار، سخنرانی، اردو (تفریحی و آموزشی) و همایش با موضوعیت خودشناسی، خانواده و تیپ شناسی شخصیت با رویکرد روانتحلیل گری

برگزاری دوره های ترمیک و یا کارگاهی فشرده با موضوعیت خودشناسی، خانواده و تیپ شناسی شخصیت با رویکرد روانتحلیل گری

دپارتمان اقتصادی

تکمیل پرسشنامه رزومه اقتصادی

تیپ شناسی فردی و تیپ شناسی شغلی با استفاده از آزمون های معتبر و نوین و جمع بندی از وضعیت موجود (JSI) و (PSI)

تصمیم گیری در مورد تطابق تیپ شغلی فرد با تیپ شخصیتی او

سنجش تیپ کالاها و تحلیل چگونگی توزیع آنها (Disterbuting Theoty)

سنجش تطابق تیپ کالاهای تولیدی با تیپ استفاده کنندگان نهایی (SSI)

مشاوره های اقتصادی تخصصی

مدیریت اقتصاد خانوار

توسعه کسب و کارهای کوچک

توضیح و تبین الگوهای مصرف و …

افزایش بهره وری و خلاقیت

کمک به دانشجویان در خصوص آشنایی با مشاغل مختلف، زمینه های شغلی متناسب با تیپ شخصیتی و …

طراحی و ارائه برنامه کار، زندگی، اوقات فراغت و …

دپارتمان صنعتی و سازمانی

نیاز سنجی آموزشی، رفاهی، سازمانی و استاندارد کیفیت خدماتی

تدوین طرح کسب و کار  (Bussiness Plan)

آسیب شناسی فرایند و اختلالات موضوعی

مشاوره درگزینش کارکنان و منابع انسانی

طراحی و راه اندازی دفاتر و دپارتمان های روابط مددکاری و کار

طراحی و اجرای پروژه های آموزشی و آنالیز و تحلیل اثر بخشی آموزش

ارائه اصول مدیریتی در برنامه ریزی استراتژیک

توسعه فرهنگ سازمانی و تدوین ارزش ها

ارتقاء سطح مشارکت کارکنان

ارتقاء سطح اخلاق و تعهد سازمانی

مدیریت دانش (Knowledge Management)

مدیریت بحران (Crisis Management)

مدیریت استعداد و جانشین پروری

شایسته پروری

تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات

سازمان دهی، برنامه ریزی و اولویت بندی کار

مطالعات تطبیقی وتهیه الگوهای مشابه بین المللی

چیدمان بهینه سازمانی

ارتقاء ارتباط موثر سازمانی

دپارتمان مددکاری اجتماعی

تحلیل وضعیت موجود و نیاز سنجی

طراحی و ارئه طرح کمکی

برگزاری گروه های متمرکز

آسیب شناسی گروه های خاص اجتماعی

تشکیل گروه های همیار

بازدید از منزل و محل کار

اجرای پروژه های توانمند سازی

اجرای پروژه های توسعه محلی و روستایی

اجرای طرح های فقرزدایی

ایجاد پایگاه های خدمات اجتماعی

مطالعه رخ نمایی و آسیب شناسی حاشیه های شهر و سکونتگاه های غیر رسمی

اجرای پروژه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد

مدیریت کیس (مدیریت پیشگیری و درمان بیماری های خاص) (Case Management)

پیگیری و مدیریت پس از ترخیص

اجرای مددکاری گروهی و جامعه ای با مدل تسهیلگری

دپارتمان کودک و نوجوان

منبع طرح های سنجش تخصصی کودکان در مهدهای کودک

طراحی و اجرای کارگاه هاو کلاس های آموزشی ویژه کودکان (تفکر خلاق، افزایش اعتماد به نفس و حافطه شنیداری و …)

ارائه بازی های هدفمند

تقویت تمرکز، دقت، سرعت و جرات ورزی

افزایش حافطه و توانایی های بنیادی

سنجش والدین

ارائه آموزش و الگوهای فرزند پروری به والدین

کاهش هزینه های آموزشی از طریق هدفمندسازی و جهت دار کردن آموزش ها

ارائه نتایج به صورت دفترچه گزارش کامل شخصیت کودک و راه کارهای مکتوب به والدین

استعداد یابی و سنجش هوش و خلاقیت (به صورت فردی سه سال به بالا)

دپارتمان روابط بین الملل

ایجاد ارتباط دوجانبه و پویا میان متخصصین و مخاطبین پونا

مطالعه تطبیقی و نظری و ارائه الگوهای روابط عمومی

عقد تفاهم نامه های علمی با سازمان های داخلی و خارجی

ارائه سخنرانی در کنفرانس های بین المللی و دانشگاه های داخلی و خارجی

جمع آوری اطلاعات کنفرانس های بین المللی در حوزه علوم اجتماعی و انسانی

جمع آوری لیست اطلاعات موسسات و سازمان های بین المللی مرتبط با فعالیت های پونا

ترجمه آثار و مقالات پونا به زبان انگلیسی و ارسال آنها به کنفرانس های بین المللی

ترجمه تخصصی کتب و مقالات مرتبط با حوزه های فعالیت مجموعه پونا

*** لطفاً از جامعه هدف کلینیک پونا بفرمایید. گستره مخاطبین پونا چه کسانی هستند؟

در ارتباط با دپارتمان های مختلف مجموعه پونا، گستره مخاطبین به دو بخش اصلی تقسیم می گردد:

بخش اول مخاطبین فردی که به جهت مشاوره و رفع نیازهای مشاوره ای شخصی در زندگی روزمره، کار و یا ارتباطاتشان به این مرکز مراجعه می کنند، از جمله افراد دچار بیماری های خاص ویا اختلالات روانی خفیف، معتادین، متقاضیان مشاوره ازدواج و طلاق، خودشناسی، تیپ شناسی شخصیت و …

در بخش دوم مخاطبین پونا، شامل سازمان ها، شرکت های صنعتی و یا اجتماعات محلی، اصناف تجاری و خدماتی مانند مراکز خرید، مجموعه های طراحی داخلی، مراکز اقامتی و تفریحی، توریسم درمانی، ادارات دولتی، شرکت های تولیدی پتروشیمی، نفت و گاز، ذوب آهن، فولاد، شرکت های پخش و بازاریابی، شرکت های خدمات تبلیغاتی، خطوط هواپیمایی، آژانس های مسافرتی و … می باشند.  از مراجعین به این مجموعه تخصصی هستند.

امروزه با توجه به پیچیدگی های دنیای صنعتی و تجاری دیگر به سادگی نمی توان  به حل مسائل و بحران های پیش رو چه در سطح فردی و چه در سطح سازمانی پرداخت. لذا وجود مجموعه های تخصصی مشاوره ای برای کمک به مواجهه با بحران های احتمالی و یا پیشگیری از به وجود آمدن آنها بسیار ضروری به نظر می رسد. از آنجاکه پیشگیری بهترین درمان می باشد همکاری سازمان ها و مراکز تجاری و صنعتی با مجموعه تخصصی علوم انسانی و رفتاری، شرکت ها را در استاندارد سازی رفتار سازمانی و پیشگیری از به وجود آمدن بحران های پرسنلی و سازمانی کمک خواهد نمود.

در صورت عدم مواجه با بحران های خاص نیز باید یادآوری نمود دنیای رقابتی امروز شما را وادار به داشتن یک امتیاز ویژه که برگ برنده شما در مقایسه با رقبای هم صنف خود است می نماید این برگ برنده کمک خواهد کرد تا در صورت یکسان بودن تمامی شرایط شما با رقیبتان، باز هم موفق به پیشی گرفتن در این ماراتن خواهد بود. ما به کمک علوم روانشناسی، مدیریت، اقتصاد، مددکاری اجتماعی و با تجزیه و تحلیل اطلاعات، آموزش، مطالعات تطبیقی و برنامه ریزی استراتژیک شما را در این میدان رقابت کمک خواهیم نمود.

دانش بنیان، خلاّق و مطابق با استاندارد های جهانی

ما تلاش میکنیم با سرمایه گذاری برای پیشرفت پرسنل، استقبال از ایده های جدید، به روز بودن سیستم علمی و مهیا نمودن فضای خلاق به عنوان الگوی عملی برای مخاطبین باشیم.

مخاطبین پونا، اعم از اشخاص یا سازمان ها، از اقشار هوشمند و آگاه جامعه هستند که مکمل ما در پویایی و پیشرفت می باشند. لذا روش ما در اجرای پروژه های اشاره شده بر مبنای مشارکت میان طرفین، برنامه ریزی شده است.

پونا بر این باور است که همراه با  پیشرفت شما، ما نیز پیشرفت خواهیم کرد.

تعامل و مشارکت ، احترام به اصول انسان ها و سازمان ها، رازداری حرفه ای و صداقت از اصول اولیه فعالیت های ما می باشد.

از دیگر مزایای فعالیت های پونا انعطاف پذیری طرح ها و برنامه ها  بر اساس خواست و نیاز سازمان ها و شرکت های مخاطب می باشد.

*** لطفاً در ادامه تیم تخصصی پونا را معرفی بفرمایید. کارشناسان کلینیک پونا و دپارتمانها را معرفی بفرمایید

مهـدی فلاحـی

مدیر عامل و صاحب امتیاز

مدیر دپارتمان صنعتی و سازمانی

دانشجوی دکترای روانشناسی، کارشناسی ارشد روان شناسی تربیتی، كارشناس مددكاری اجتماعي

falahi_socialworker@yahoo.com

گلشاد سيف

مسئول فنی و مدير دپارتمان مشاوره روانشناسی

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی، كارشناس مددكاری اجتماعی

golshad.seif@yahoo.com

گلفام سیف

مدیر دپارتمان مددکاری اجتماعی

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، كارشناس مددكاری اجتماعی

golfam.seif@yahoo.com

آیدا علیزاده

دپارتمان کودک و نوجوان

دکترای روانشناسی عمومی

سروش طیبی نیا

دپارتمان کودک و نوجوان

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

ندا اصغری

دپارتمان کودک و نوجوان

کارشناس ارشد رواشناسی بالینی

افسانه صنعت کاران

دپارتمان روانشناسی

دکترای روانشناسی خواب و رویا و روانشناسی ورزشی

محبوبه حقیقی

دپارتمان روانشناسی

دکترای روانشناسی عمومی

سینا امینی

دپارتمان روانشناسی

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

گل اسمه باروتی

دپارتمان مددکاری اجتماعی

کارشناس مددکاری اجتماعی

مهدی سروی همپا

دپارتمان صنعتی و سازمانی

دکترای جامعه شناسی، کارشناس ارشد پژوهشگری، کارشناس مددکاری اجتماعی

سهیلا سلاح ورزی

دپارتمان روانشناسی

کارشناس روانشناسی بالینی

*** در ادامه مهمترین و برجسته ترین بخشهای سوابق و فعالیت های کلینیک مددکاری اجتماعی پونا را معرفی بفرمایید 

 • پذيرش بيش از 10000 مورد مراجعه در زمينه هاي مشاوره، مددکاری، روانشناسی، روانپزشکی
 • حضوردر برنامه تلویزیونی روزآمد (به صورت هفتگی- روزهای سه شنبه)، با موضوع اقتصاد خوشبختی
 • حضور در برنامه اقتصاد خوشبختی رادیو اقتصاد
 • برگزاری کارگاه آموزشی ویژه دفاتر روابط مددکاری و کار به سفارش شرکت پتروشیمی آریا ساسول در عسولیه 1393
 • برگزاری کارگاه آموزشی ویژه پرسنل و خانواده های آنان به سفارش شرکت پتروشیمی جم در عسولیه از سال 1393 تا کنون
 • همکاری با دانشگاه های علامه طباطبائی، علوم بهزیستی و توانبخشی، خوارزمی و دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه سرپرستی دروس کارورزی دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی
 • ایراد سخنرانی در کنفرانس بین المللی اجتماعی و تحصیلات مرکز آموزش دانشگاه تورنتوی کانادا در سال 2014
 • همکاری در 20 پروژه تحقیقاتی اجرا شده توسط جهاد دانشگاهی، شهرداری تهران، سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، یونیسف، مرکز مطالعات و تحقیقات، نیروهای مسلح
 • ارائه مقاله و سخنرانی در بیش از 10 کنفرانس ملی برگزار شده در ایران
 • پذیرش مقاله در 15 کنفرانس بین المللی در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، مالزی، هنگ کنگ، هند، ترکیه
 • چاپ بیش از 50 گزارش تحلیل وضعیت اجتماعی در روزنامه های کثیرالانتشار آفتاب یزد، ایران، کیهان و تهران امروز
 • چاپ حدود 5 مقاله در فصلنامه های علمی و پژوهشی
 • عقد قراردادهای مشاوره بیمه ای با بانک های سپه و تجارت
 • اجراي طرح ارتقاء سطح کیفیت زندگي زنان سرپرست خانوار
 • انجام چندین عنوان هم اندیشی با رویکرد تسهیلگری برای شهرداری تهران
 • تشکيل اولين گروه هميار TS در ايران
 • ساماندهی و تشکيل و تکميل پرونده ی کارتن خوابهای مستقر در گرمخانه های شهرداری تهران
 • راه اندازی خانه سلامت دلاوران در منطقه سعادت آباد به سفارش شهرداری منطقه
 • راه اندازی بخش مددکاری سامانه های نشاط شهرداری منطقه 2 تهران
 • تأسيس پايگاه خدمات اجتماعی در منطقه فرحزاد به سفارش سازمان بهزيستی
 • انجام پروژه فقرزدايی اجتماع محور با همکاری موسسه فرهيخته در منطقه فرحزاد
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی زنان در منطقه 12 شهرداری تهران سال 1388
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 1 شهرداری تهران محله کاشانک و آجودانیه سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 2 شهرداری تهران محله فرحزاد سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 4 شهرداری تهران محله نارمک سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 5 شهرداری تهران محله جنت آباد جنوبی سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 6 شهرداری تهران محله نصرت سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 7 شهرداری تهران محله خواجه نظام سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 8 شهرداری تهران محله فدک سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 9 شهرداری تهران محله فتح سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 10 شهرداری تهران محله سلیمانی و تیموری سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 11 شهرداری تهران محله راه آهن سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 12 شهرداری تهران محله بهنام سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 13 شهرداری تهران محله نیروی هوایی سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 14 شهرداری تهران محله آهنگ غربی سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 15 شهرداری تهران محله مشیریه سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 16 شهرداری تهران محله تختی سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 17 شهرداری تهران محله ابوذر غربی سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 18 شهرداری تهران محله یافت آباد شمالی سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 19 شهرداری تهران محله شکوفه شمالی سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 20 شهرداری تهران محله شهید غیوری سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 21 شهرداری تهران محله شهرک فرهنگیان سال 1389
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه 22 شهرداری تهران محله امیرکبیر سال 1389
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه 1 شهرداری تهران محله شهرک نفت سال 1390
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه 2 شهرداری تهران محله برق آلستوم سال 1390
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه 4 شهرداری تهران محله کاظم آباد سال 1390
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه 6 شهرداری تهران محله فاطمی – گلها سال 1390
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه 8 شهرداری تهران محله دردشت سال 1390
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه 13 شهرداری تهران محله آشتیانی سال 1390
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه 14 شهرداری تهران محله ابوذر سال 1390
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه 18 شهرداری تهران محله فردوس سال 1390
 • اجرای طرح آموزشی شادی و نشاط اجتماعی در تمامی شهرستانهای استان تهران
 • اجراي بيش از 70برنامه سخنراني و کارگاه کوتاه مدت در فرهنگسراي پايداري ، فرهنگسراي انديشه ،مدیریت بحران شهرداری و …
 • اجراي بيش از 50 دوره ي آموزشي در سازمان بهزيستي، فرمانداري اسلامشهر، سازمان بهزيستي اسلامشهر ، بنیاد شهید، کلينيک های ترک اعتياد، مهد های کودک و در دفتر مرکزی کلینیک پونا
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 2 شهرداری تهران محله های آسمانها، مخابرات، ایوانک، سعادت اباد ، اسلام اباد، زنجان، طرشت، درختی، مدیریت، سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 3 شهرداری تهران محله داوودیه، درب دوم،  قبا، قلهک، سیدخندان سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش ظرفیت های اجتماعی بانوان در منطقه 3 شهرداری تهران محله کاووسیه، قلهک،  درب دوم سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه 3 شهرداری تهران محله آرارات سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه 3 شهرداری تهران محله درب دوم سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه 3 شهرداری تهران محله آرارات سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه 3 شهرداری تهران محله امانیه سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 9 شهرداری تهران محله دکتر هوشیار، امام زاده عبدالله، مهرآباد جنوبی، استاد معین سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه 9 شهرداری تهران محله دکتر هوشیار سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء هویت و تعلق محله ای بانوان در منطقه 10 شهرداری تهران محله بریانک، هفت چنار، سلسبیل شمالی، شبیری جی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بانوان در منطقه 10 شهرداری تهران محله کارون جنوبی، شبیری جی، زنجان جوبی، هاشمی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه 10 شهرداری تهران محله سلیمانی تیموری سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه 10 شهرداری تهران محله کارون شمالی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه 10 شهرداری تهران محله هفت چنار سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه 10 شهرداری تهران محله سلسبیل شمالی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 13 شهرداری تهران محله شهید اسدی، محله اشراقی، نیروی هوایی، محله صفا سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء هویت و تعلق محله ای بانوان در منطقه 13 شهرداری تهران محله شهید اسدی، شورا، صفا، آشتیانی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای کاهش خطرپذیری بانوان در منطقه 13 شهرداری تهران محله زینبیه، زاهد گیلانی، شهید اسدی، پیروزی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه 13 شهرداری تهران محله صفا سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه 13 شهرداری تهران محله امامت سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه 13 شهرداری تهران محله اشراقی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 16 شهرداری تهران محله یاخچی اباد، نازی آباد، باغ آذری، شهرک بعثت سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بانوان در منطقه 16 شهرداری تهران محله باغ آذری، جوادیه، علی آباد شمالی، تختی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش ظرفیت های اجتماعی بانوان در منطقه 16 شهرداری تهران محله خزانه، تختی، شهرک بعثت، یاخچی آباد سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه 16 شهرداری تهران محله علی آباد جنوبی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه 16 شهرداری تهران محله یاخچی اباد سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 17 شهرداری تهران محله باغ خزانه، سجاد، یافت آباد، ابوذر غربی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء هویت و تعلق محله ای بانوان در منطقه 17 شهرداری تهران محله زهتابی، آذری، باغ خزانه، زمزم سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای کاهش خطرپذیری بانوان در منطقه 17 شهرداری تهران محله جلیلی، سجاد، مقدم، ابوذر غربی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه 17 شهرداری تهران محله ابوذر غربی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه 17 شهرداری تهران محله ابوذر شرقی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه 17 شهرداری تهران محله وصفتارد سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بانوان در منطقه 21 شهرداری تهران محله شهرک فرهنگیان، چیتگر، ترانسر مرکزی، تهرانسر شمالی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه 21 شهرداری تهران محله تهرانسر شرقی سال 1391
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه 21 شهرداری تهران محله چیتگر شمالی سال 1391
 • طرح اجتماع محور پایگاه همیار خانواده در منطقه 2 شهرداری تهران ( 30 محله ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور پایگاه همیار خانواده در منطقه 3 شهرداری تهران ( 12 محله ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور پایگاه همیار خانواده در منطقه 16 شهرداری تهران ( 9 محله ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور پایگاه همیار خانواده در منطقه 15 شهرداری تهران ( 20 محله ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 2 شهرداری تهران ( 4 محله ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 3 شهرداری تهران ( 4 محله ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 16 شهرداری تهران ( 4 محله ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه 18 شهرداری تهران ( 4 محله ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور راهبردهای کاهش خطرپذیری بانوان در منطقه 2 شهرداری تهران ( 5 پهنه ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور راهبردهای کاهش خطرپذیری بانوان در منطقه 10 شهرداری تهران ( 5 پهنه ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه 16 شهرداری تهران ( 5 پهنه ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور مدیریت اوقات فراغت در منطقه 16 شهرداری تهران ( 5 پهنه ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه 3 شهرداری تهران ( 2 ناحیه ) سال 139
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه 16 شهرداری تهران ( 2 ناحیه ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه 2 شهرداری تهران ( 2 ناحیه ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه 6 شهرداری تهران ( 2 ناحیه ) سال 1392
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه 18 شهرداری تهران ( 2 ناحیه ) سال 1392
 • طرح برگزاری کارگاههای آموزش مهارت های زندگی در منطقه 3 شهرداری تهران ( 4 محله ) سال 1392
 • طرح برگزاری کارگاههای آموزش کنترل خشم در منطقه 16 شهرداری تهران ( 9 محله ) سال 1392
 • طرح شکوفایی عشق ( آموزش زوجین جوان ) در منطقه 16 شهرداری تهران ( 9 محله ) سال 1392

برگزاری جشنواره ها:

 • جشنواره جشنواره های تسنیم ، اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، برج میلاد، 1391
 • جشنواره تسنیم منطقه 15 شهرداری تهران، فرهنگسرای خاوران، 1391
 • جشنواره تسنیم منطقه 16 شهرداری تهران، فرهنگسرای بهمن، 1391
 • جشنواره تسنیم منطقه 17 شهرداری تهران، تالار میثم، 1391
 • جشنواره تسنیم منطقه 10 شهرداری تهران، 1391

سایر همکاران کلینیک  مددکاری اجتماعی پونا

 • آقاي دکتر منوچهرطباطبايي دکتراي مشاوره از بوستون امريکا و استاد دانشگاه علامه طباطبايي ( روانشناس کلینیک )
 • سرکار خانم گل اسمه باروتي ، کارشناس مددکاری اجتماعي ( مددکار اجتماعی کلینیک )
 • آقاي دکتر حسین سروي دکتراي مديريت استراتژیک و استاد دانشگاه ( مشاور کلینیک )
 • آقای مهدی سروی همپا کارشناس ارشد پژوهش اجتماعی و کارشناس مددکاری اجتماعی ( آنالیزرو تحلیل گر مجموعه )
 • آقای فاتح فاطمی کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی ( مددکار اجتماعی کلینیک )
 • آقای احمد جعفری، دکترای جامعه شناسی ( پژوهشگر کلینیک )
 • آقای فریق میروقشلاق، فوق لیسانس جامعه شناسی (پژوهشگر کلینیک )
 • آقای محمد صالح میرزایی ( مشاور امور قردادها )
 • سرکار خانم سارا شهبازی فرد، کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی (مدرس و مشاور دپارتمان کودک و نوجوان)
 • سرکار خانم ندا اصغری ، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی ( مدرس و مشاور دپارتمان کودک و نوجوان )
 • آقای دکتر مهدی عابدی دکترای جامعه شناسی فقر از ارمنستان ( تسهیلگر)

*** بعنوان سوال آخر برای جامعه مراکز مددکاری اجتماعی کشور چه دورنمایی را ترسیم می کنید؟ ضمن سپاس از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، سخن پایانی شما را می شنویم

و اما در مورد این سوال شما، کلینیک های مددکاری اجتماعی کشور به مثابه SME ها یا بنگاههای تخصصی و اقتصادی کوچک و متوسط با تکیه بر علوم میان رشته ای و استفاده از تخصص هایی همچون بازاریابی، اقتصاد، مدیریت، تسلط به زبانهای خارجی برای دستیابی به منابع و ایجاد ارتباط های بین المللی امکان توانمندی را برای خود مهیا می سازند.

مجموعه کلینیک مددکاری اجتماعی و مشاوره پونا آمادگی همکاری با تمامی کلینیک های سراسر کشور را با رویکرد کوچینگ برای توانمند شدن و پیشرفت دو سویه اعلام می دارد.

آینده در دستان کسانی است که همگام با سرعت جهانی گام بردارند و دیگران به ناچار از این گردونه خارج خواهند شد.

با سپاس؛ مهدی فلاحی؛ مددکار اجتماعی و مدیر کلینیک پونا

مصاحبه و گردآوری: هما صدری

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا