آشنایی با کلینیک مددکاری اجتماعی پونا به مدیریت آقای مهدی فلاحی

حرکت رسانه ای “معرفی مراکز مددکاری اجتماعی کشور” با هدف شناساندنِ توانمندیها و پتانسیل های کلینیک های مددکاری اجتماعیِ فعال در سطح کشور صورت می پذیرد و اجرای آن از طریق اقدام به مصاحبه های اختصاصی با مدیران این مراکز محقق خواهد شد. قابل به ذکر است در همین راستا، سومین مورد از مصاحبه های اختصاصی بعمل آمده با آقای مهدی فلاحی (مدیریت کلینیک مددکاری اجتماعی پونا؛ استان تهران) می باشد که مشروح این مصاحبه را در ادامه خواهید خواند.

لازم به ذکر است این حرکت رسانه ای بدون هیچگونه گزینش و محدودیتی اجرا می گردد و مجموعه مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران آمادگی کامل خود را جهت انجام مصاحبه های اختصاصی با یکایک مدیران کلینیک های مددکاری اجتماعی دارای مجوز و فعال در سطح کشور اعلام می دارد،  لذا همه مدیران مراکز مددکاری اجتماعی در سرتاسر کشور (در صورت تمایل جهت ارائه نقطه نظرات و معرفی مراکزشان) می توانند از طریق ارسال پیام به پست الکترونیکی info@socialwork2015.ir  و نیز ارسال پیام به کلیه پایگاههای ما در شبکه های اجتماعی (کافه رسانه مددکاری؛ مددکاری اجتماعی ایرانیان؛ مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی) اعلام آمادگی نمایند تا رابطین این پایگاه اینترنتی با آنان ارتباط برقرار گردد.

*** ضمن سلام و احترام؛ لطفاً به اختصار خودتان را معرفی بفرمایید

با سلام و احترام؛ مهدی فلاحی هستم؛ مدیر عامل و صاحب امتیاز کلینیک پونا، مدیر دپارتمان صنعتی و سازمانی، کارشناس مددکاری اجتماعی، کارشناس ارشد روان شناسی تربیتی و دانشجوی دکترای روانشناسی.

*** لطفاً جهت آشنایی بهتر مخاطبین ما از چشم اندازها و اهداف کلینیک مددکاری اجتماعی پونا بفرمایید

چشم انداز مجموعه مشاوره تخصصی پونا ایجاد محیطی کارآمد برای طراحی و اجرای ایده های نوین، مشاوره، سازماندهی و برنامه ریزی به منظور حفظ تعادل و سلامت است. ما به عنوان یک سازمان تخصصی باور داریم به ارائه خدمات با بالاترین کیفیت، توسعه و رشد تخصص ها، مشارکت و همکاری و احترام به سلایق و ارزش های مراجعین. اهداف مجموعه شاوره پونا ارتقاء سطح فعالیت های تخصصی مشاوره و اجرا، ارائه خدمات با استاندارد های سطح بالا، حضور فعال به عنوان منبع اطلاعات تخصصی، ارائه خدمات در سطح بین المللی و ایجاد ارتباطی پویا و مداوم میان مجموعه و مراجعین می باشد.

 *** لطفاً به اختصار مجموعه مشاوره تخصصی پونا را معرفی بفرمایید. کلینیک مددکاری و مشاوره پونا در چه سالی تأسیس شده است و محورهای اصلی فعالیت این مجموعه کدامند؟

مجموعه مشاوره تخصصی پونا در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی مهدی فلاحی در شهرک قدس (غرب) بلوار دریا با تأیید و اخذ مجوز ازسازمان بهزیستی استان تهران، شهرستان شمیرانات آغاز نمود و با تکمیل کادر تخصصی خود درحوزه های اجتماعی، اقتصادی، روانشناسی، سلامت، به طراحی و اجرای پروژه های مداخله ای پرداخت. ارائه مشاوره های روانشناسی و انجام تست های روانشناختی نیز به دست متخصصین روانشناسی از دیگر فعالیت های این مجموعه است.

این مجموعه در سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ به عنوان بزرگترین اجرا کننده پروژه های توانمندسازی در تمامی مناطق تهران بزرگ، به همکاری با شهرداری تهران پرداخته است. همچنین مجموعه پونا در سال ۲۰۱۴ میلادی در ۱۵ کنفرانس بین المللی در کشورهای مختلف جهان به ارائه مقالات علمی پرداخته است.

همکاری با مجموعه های صنعتی بزرگ از جمله شرکت پتروشیمی جم، شرکت پتروشیمی آریا ساسول و شرکت ملی پایانه های نفتی ایران و مذاکره با شرکت پتروشیمی تخت جمشید، فولاد امیرکبیر، پتروشیمی مارون و دیگر شرکت های کلان و همچنین صنایع خُرد از جمله فعالیت های این مجموعه می باشد.

طراحی پروپوزال برای پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری، شرکت پخش فرآورده های نفتی، وزارت دفاع، بنیاد شهید، سازمان بهزیستی، دانشگاه جامعه المصطفی، بنیاد برکت و … از دیگر فعالیت های علمی پونا می باشد.

همکاری با دانشگاه های معتبر داخلی از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه علوم بهزیستی و … و گروه های علمی خارجی (گروه منابع مشاوره ای آمریکا، مرکز مطالعات علوم انسانی دانشگاه تورنتو) و مشارکت در برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از جمله مجله اقتصادی روزآمد شبکه ۵ سیما، مجله علمی اردیبهشت شبکه ۴ سیما، به خانه بر میگردیم شبکه ۲ سیما، مجله خانواده شبکه ۱ سیما، برنامه ایستگاه ۹۸ رادیو اقتصاد و رادیو گفتگو و روزنامه ها و مجلات داخلی و خارجی از دیگر فعالیت های موثر و آگاهی دهنده این مجموعه در سال های اخیر می باشد.

*** با مروری کوتاه روی مطالب سایت شما متوجه دپارتمانهای مختلف فعال در کلینیک پونا شدیم؛ لطفاً به تفکیک و به اختصار دپارتمانهای کلینیک پونا و محورهای اصلی فعالیتی این دپارتمان ها را معرفی بفرمایید

دپارتمان های پونا شامل دپارتمان های ذیل می شود: دپارتمان مشاوره و روانشناسی: این دپارتمان متشکل از متخصصین حوزه های مشاوره،  روانشناسی بالینی، روانشناسی تربیتی، مشاوره خانواده و …  می باشد که به ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه خودشناسی، تیپ شناسی، ازدواج، طلاق، خانواده و اختلالات روانی و اجتماعی می پردازد. دپارتمان اقتصادی: کارشناسان حوزه های اقتصادی، توسعه و برنامه ریزی با ترکیب علم اقتصاد و روانشناسی به ارائه خدمات ویژه ای تحت عنوان اقتصاد کسب و کار، مدیریت اقتصاد خانوار و تیپ شناسی شغلی برای افراد و سازمان ها می پردازند. همچنین مشاوره های سرمایه گذاری، تولید، توزیع و توسعه نیز از دیگر فعالیت های این دپارتمان می باشد. دپارتمان صنعتی و سازمانی: این دپارتمان یکی از فعالترین دپارتمان های مجموعه پونا می باشد. متخصصین این دپارتمان به اجرای پروژه های مداخله ای و درون سازمانی برای رفع آسیب های سازمان ها، شرکت های صنعتی و جوامع محلی و ارتقای سطح کیفیت زندگی فردی و شغلی کارکنان می پردازند. لازم به ذکر است بر اساس فرآیند محور بودن یا موضوع محور بودن نیازهرسازمان، پروژه ویژه ای طراحی می گردد. دپارتمان مددکاری اجتماعی: مجموعه ای از مددکاران اجتماعی مجرب  به تحلیل وضعیت موجود فرد و جامعه می پردازند. بر اساس این تحلیل، طرح کمکی ارائه و از آسیب های اجتماعی پیشگیری میگردد. در این بخش تحلیل های جامعه شناسی و روانشناسی و اقتصادی توامان برای بررسی های اولیه و ثانویه استفاده می گردد. دپارتمان کودک و نوجوان: متخصصین روانشناسی تربیتی و کودک در این بخش به سنجش شاخص های مهم تربیتی از جمله سرعت، دقت و تمرکز و … می پردازند سپس بر اساس یافته های علمی به طراحی و اجرای کارگاه ها وکلاس های آموزشی به منظور جبران ضعف احتمالی کودکان برای والدین و کودک  اقدام می نمایند، با بررسی همزمان تیپ شخصیتی والدین و مقایسه آن با نتایج تست کودکان و نوجوانان به طراحی و آموزش الگوی تربیتی منحصر به آن خانواده می پردازند. دپارتمان روابط بین الملل: در دنیای امروز یکی از شاخص های بسیار مهم توسعه، گسترش دانش و تخصص میباشد. با تبادل دانش و استفاده از نظریات، یافته ها و تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران و گروه های متخصص مجموعه (دپارتمان های تخصصی پونا) در حوزه های فعالیتی یکسان، خصوصاً در حوزه علوم اجتماعی و انسانی با بهره گیری از تجربیات و دانش سایر متخصصان علوم اجتماعی و انسانی در سایر نقاط جهان، سکویی را برای ارائه سال ها تجربه موفق مجموعه، درزمینه انجام پروژه های اجتماع محور فراهم می آورد.

*** در ادامه لطفاً به خدمات و توانایی های پونا بپردازید. محورهای اصلی و مهم فعالیتی دپارتمان های کلینیک پونا را معرفی بفرمایید. بعنوان مثال بفرمایید دپارتمان مشاوره پونا چه خدماتی را ارائه می دهد و به ترتیب و به تفکیک سایر دپارتمانها

در این خصوص لازم به توضیح است که خدمات و توانایی های کلینیک پونا بر پایه فعالیتهای دپارتمانهای این مجموعه قابل بررسی و ارزیابی است که به ترتیب و به تفکیک محورهای فعالیتی دپارتمانها را عرض خواهم کرد:

دپارتمان مشاوره و روانشناسی

ارائه خدمات مشاوره روانشناسی بر مبنای روانتحلیل گری یونگ و روانکاوی

تحلیل بر مبنای MBTI

تحلیل بر مبنای CRG

سنجش اختلالات بر مبنای MMPI

سنجش ابعاد مختلف روانی اعم از، عزت نفس، خودشناسی، اضطراب، افسردگی و … بر اساس آزمون های استاندارد

ارائه مشاوره پیش از ازدواج به صورت تخصصی به همراه آزمون های مدون

مشاوره طلاق

رواندرمانی اختلالات روانی خفیف

شناسایی و تحلیل تیپ شخصیتی و ارائه الگوهای رفتاری و تصمیم گیری بر مبنای آن

مشاوره آیورودا

مشاوره های انگیزشی

هدف گذاری زناشویی

مدیریت رنج در خانواده

خانواده درمانی

زوج درمانی

برگزاری سمینار، سخنرانی، اردو (تفریحی و آموزشی) و همایش با موضوعیت خودشناسی، خانواده و تیپ شناسی شخصیت با رویکرد روانتحلیل گری

برگزاری دوره های ترمیک و یا کارگاهی فشرده با موضوعیت خودشناسی، خانواده و تیپ شناسی شخصیت با رویکرد روانتحلیل گری

دپارتمان اقتصادی

تکمیل پرسشنامه رزومه اقتصادی

تیپ شناسی فردی و تیپ شناسی شغلی با استفاده از آزمون های معتبر و نوین و جمع بندی از وضعیت موجود (JSI) و (PSI)

تصمیم گیری در مورد تطابق تیپ شغلی فرد با تیپ شخصیتی او

سنجش تیپ کالاها و تحلیل چگونگی توزیع آنها (Disterbuting Theoty)

سنجش تطابق تیپ کالاهای تولیدی با تیپ استفاده کنندگان نهایی (SSI)

مشاوره های اقتصادی تخصصی

مدیریت اقتصاد خانوار

توسعه کسب و کارهای کوچک

توضیح و تبین الگوهای مصرف و …

افزایش بهره وری و خلاقیت

کمک به دانشجویان در خصوص آشنایی با مشاغل مختلف، زمینه های شغلی متناسب با تیپ شخصیتی و …

طراحی و ارائه برنامه کار، زندگی، اوقات فراغت و …

دپارتمان صنعتی و سازمانی

نیاز سنجی آموزشی، رفاهی، سازمانی و استاندارد کیفیت خدماتی

تدوین طرح کسب و کار  (Bussiness Plan)

آسیب شناسی فرایند و اختلالات موضوعی

مشاوره درگزینش کارکنان و منابع انسانی

طراحی و راه اندازی دفاتر و دپارتمان های روابط مددکاری و کار

طراحی و اجرای پروژه های آموزشی و آنالیز و تحلیل اثر بخشی آموزش

ارائه اصول مدیریتی در برنامه ریزی استراتژیک

توسعه فرهنگ سازمانی و تدوین ارزش ها

ارتقاء سطح مشارکت کارکنان

ارتقاء سطح اخلاق و تعهد سازمانی

مدیریت دانش (Knowledge Management)

مدیریت بحران (Crisis Management)

مدیریت استعداد و جانشین پروری

شایسته پروری

تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات

سازمان دهی، برنامه ریزی و اولویت بندی کار

مطالعات تطبیقی وتهیه الگوهای مشابه بین المللی

چیدمان بهینه سازمانی

ارتقاء ارتباط موثر سازمانی

دپارتمان مددکاری اجتماعی

تحلیل وضعیت موجود و نیاز سنجی

طراحی و ارئه طرح کمکی

برگزاری گروه های متمرکز

آسیب شناسی گروه های خاص اجتماعی

تشکیل گروه های همیار

بازدید از منزل و محل کار

اجرای پروژه های توانمند سازی

اجرای پروژه های توسعه محلی و روستایی

اجرای طرح های فقرزدایی

ایجاد پایگاه های خدمات اجتماعی

مطالعه رخ نمایی و آسیب شناسی حاشیه های شهر و سکونتگاه های غیر رسمی

اجرای پروژه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد

مدیریت کیس (مدیریت پیشگیری و درمان بیماری های خاص) (Case Management)

پیگیری و مدیریت پس از ترخیص

اجرای مددکاری گروهی و جامعه ای با مدل تسهیلگری

دپارتمان کودک و نوجوان

منبع طرح های سنجش تخصصی کودکان در مهدهای کودک

طراحی و اجرای کارگاه هاو کلاس های آموزشی ویژه کودکان (تفکر خلاق، افزایش اعتماد به نفس و حافطه شنیداری و …)

ارائه بازی های هدفمند

تقویت تمرکز، دقت، سرعت و جرات ورزی

افزایش حافطه و توانایی های بنیادی

سنجش والدین

ارائه آموزش و الگوهای فرزند پروری به والدین

کاهش هزینه های آموزشی از طریق هدفمندسازی و جهت دار کردن آموزش ها

ارائه نتایج به صورت دفترچه گزارش کامل شخصیت کودک و راه کارهای مکتوب به والدین

استعداد یابی و سنجش هوش و خلاقیت (به صورت فردی سه سال به بالا)

دپارتمان روابط بین الملل

ایجاد ارتباط دوجانبه و پویا میان متخصصین و مخاطبین پونا

مطالعه تطبیقی و نظری و ارائه الگوهای روابط عمومی

عقد تفاهم نامه های علمی با سازمان های داخلی و خارجی

ارائه سخنرانی در کنفرانس های بین المللی و دانشگاه های داخلی و خارجی

جمع آوری اطلاعات کنفرانس های بین المللی در حوزه علوم اجتماعی و انسانی

جمع آوری لیست اطلاعات موسسات و سازمان های بین المللی مرتبط با فعالیت های پونا

ترجمه آثار و مقالات پونا به زبان انگلیسی و ارسال آنها به کنفرانس های بین المللی

ترجمه تخصصی کتب و مقالات مرتبط با حوزه های فعالیت مجموعه پونا

*** لطفاً از جامعه هدف کلینیک پونا بفرمایید. گستره مخاطبین پونا چه کسانی هستند؟

در ارتباط با دپارتمان های مختلف مجموعه پونا، گستره مخاطبین به دو بخش اصلی تقسیم می گردد:

بخش اول مخاطبین فردی که به جهت مشاوره و رفع نیازهای مشاوره ای شخصی در زندگی روزمره، کار و یا ارتباطاتشان به این مرکز مراجعه می کنند، از جمله افراد دچار بیماری های خاص ویا اختلالات روانی خفیف، معتادین، متقاضیان مشاوره ازدواج و طلاق، خودشناسی، تیپ شناسی شخصیت و …

در بخش دوم مخاطبین پونا، شامل سازمان ها، شرکت های صنعتی و یا اجتماعات محلی، اصناف تجاری و خدماتی مانند مراکز خرید، مجموعه های طراحی داخلی، مراکز اقامتی و تفریحی، توریسم درمانی، ادارات دولتی، شرکت های تولیدی پتروشیمی، نفت و گاز، ذوب آهن، فولاد، شرکت های پخش و بازاریابی، شرکت های خدمات تبلیغاتی، خطوط هواپیمایی، آژانس های مسافرتی و … می باشند.  از مراجعین به این مجموعه تخصصی هستند.

امروزه با توجه به پیچیدگی های دنیای صنعتی و تجاری دیگر به سادگی نمی توان  به حل مسائل و بحران های پیش رو چه در سطح فردی و چه در سطح سازمانی پرداخت. لذا وجود مجموعه های تخصصی مشاوره ای برای کمک به مواجهه با بحران های احتمالی و یا پیشگیری از به وجود آمدن آنها بسیار ضروری به نظر می رسد. از آنجاکه پیشگیری بهترین درمان می باشد همکاری سازمان ها و مراکز تجاری و صنعتی با مجموعه تخصصی علوم انسانی و رفتاری، شرکت ها را در استاندارد سازی رفتار سازمانی و پیشگیری از به وجود آمدن بحران های پرسنلی و سازمانی کمک خواهد نمود.

در صورت عدم مواجه با بحران های خاص نیز باید یادآوری نمود دنیای رقابتی امروز شما را وادار به داشتن یک امتیاز ویژه که برگ برنده شما در مقایسه با رقبای هم صنف خود است می نماید این برگ برنده کمک خواهد کرد تا در صورت یکسان بودن تمامی شرایط شما با رقیبتان، باز هم موفق به پیشی گرفتن در این ماراتن خواهد بود. ما به کمک علوم روانشناسی، مدیریت، اقتصاد، مددکاری اجتماعی و با تجزیه و تحلیل اطلاعات، آموزش، مطالعات تطبیقی و برنامه ریزی استراتژیک شما را در این میدان رقابت کمک خواهیم نمود.

دانش بنیان، خلاّق و مطابق با استاندارد های جهانی

ما تلاش میکنیم با سرمایه گذاری برای پیشرفت پرسنل، استقبال از ایده های جدید، به روز بودن سیستم علمی و مهیا نمودن فضای خلاق به عنوان الگوی عملی برای مخاطبین باشیم.

مخاطبین پونا، اعم از اشخاص یا سازمان ها، از اقشار هوشمند و آگاه جامعه هستند که مکمل ما در پویایی و پیشرفت می باشند. لذا روش ما در اجرای پروژه های اشاره شده بر مبنای مشارکت میان طرفین، برنامه ریزی شده است.

پونا بر این باور است که همراه با  پیشرفت شما، ما نیز پیشرفت خواهیم کرد.

تعامل و مشارکت ، احترام به اصول انسان ها و سازمان ها، رازداری حرفه ای و صداقت از اصول اولیه فعالیت های ما می باشد.

از دیگر مزایای فعالیت های پونا انعطاف پذیری طرح ها و برنامه ها  بر اساس خواست و نیاز سازمان ها و شرکت های مخاطب می باشد.

*** لطفاً در ادامه تیم تخصصی پونا را معرفی بفرمایید. کارشناسان کلینیک پونا و دپارتمانها را معرفی بفرمایید

مهـدی فلاحـی

مدیر عامل و صاحب امتیاز

مدیر دپارتمان صنعتی و سازمانی

دانشجوی دکترای روانشناسی، کارشناسی ارشد روان شناسی تربیتی، کارشناس مددکاری اجتماعی

falahi_socialworker@yahoo.com

گلشاد سیف

مسئول فنی و مدیر دپارتمان مشاوره روانشناسی

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی، کارشناس مددکاری اجتماعی

golshad.seif@yahoo.com

گلفام سیف

مدیر دپارتمان مددکاری اجتماعی

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، کارشناس مددکاری اجتماعی

golfam.seif@yahoo.com

آیدا علیزاده

دپارتمان کودک و نوجوان

دکترای روانشناسی عمومی

سروش طیبی نیا

دپارتمان کودک و نوجوان

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

ندا اصغری

دپارتمان کودک و نوجوان

کارشناس ارشد رواشناسی بالینی

افسانه صنعت کاران

دپارتمان روانشناسی

دکترای روانشناسی خواب و رویا و روانشناسی ورزشی

محبوبه حقیقی

دپارتمان روانشناسی

دکترای روانشناسی عمومی

سینا امینی

دپارتمان روانشناسی

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

گل اسمه باروتی

دپارتمان مددکاری اجتماعی

کارشناس مددکاری اجتماعی

مهدی سروی همپا

دپارتمان صنعتی و سازمانی

دکترای جامعه شناسی، کارشناس ارشد پژوهشگری، کارشناس مددکاری اجتماعی

سهیلا سلاح ورزی

دپارتمان روانشناسی

کارشناس روانشناسی بالینی

*** در ادامه مهمترین و برجسته ترین بخشهای سوابق و فعالیت های کلینیک مددکاری اجتماعی پونا را معرفی بفرمایید 

 • پذیرش بیش از ۱۰۰۰۰ مورد مراجعه در زمینه های مشاوره، مددکاری، روانشناسی، روانپزشکی
 • حضوردر برنامه تلویزیونی روزآمد (به صورت هفتگی- روزهای سه شنبه)، با موضوع اقتصاد خوشبختی
 • حضور در برنامه اقتصاد خوشبختی رادیو اقتصاد
 • برگزاری کارگاه آموزشی ویژه دفاتر روابط مددکاری و کار به سفارش شرکت پتروشیمی آریا ساسول در عسولیه ۱۳۹۳
 • برگزاری کارگاه آموزشی ویژه پرسنل و خانواده های آنان به سفارش شرکت پتروشیمی جم در عسولیه از سال ۱۳۹۳ تا کنون
 • همکاری با دانشگاه های علامه طباطبائی، علوم بهزیستی و توانبخشی، خوارزمی و دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه سرپرستی دروس کارورزی دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی
 • ایراد سخنرانی در کنفرانس بین المللی اجتماعی و تحصیلات مرکز آموزش دانشگاه تورنتوی کانادا در سال ۲۰۱۴
 • همکاری در ۲۰ پروژه تحقیقاتی اجرا شده توسط جهاد دانشگاهی، شهرداری تهران، سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، یونیسف، مرکز مطالعات و تحقیقات، نیروهای مسلح
 • ارائه مقاله و سخنرانی در بیش از ۱۰ کنفرانس ملی برگزار شده در ایران
 • پذیرش مقاله در ۱۵ کنفرانس بین المللی در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، مالزی، هنگ کنگ، هند، ترکیه
 • چاپ بیش از ۵۰ گزارش تحلیل وضعیت اجتماعی در روزنامه های کثیرالانتشار آفتاب یزد، ایران، کیهان و تهران امروز
 • چاپ حدود ۵ مقاله در فصلنامه های علمی و پژوهشی
 • عقد قراردادهای مشاوره بیمه ای با بانک های سپه و تجارت
 • اجرای طرح ارتقاء سطح کیفیت زندگی زنان سرپرست خانوار
 • انجام چندین عنوان هم اندیشی با رویکرد تسهیلگری برای شهرداری تهران
 • تشکیل اولین گروه همیار TS در ایران
 • ساماندهی و تشکیل و تکمیل پرونده ی کارتن خوابهای مستقر در گرمخانه های شهرداری تهران
 • راه اندازی خانه سلامت دلاوران در منطقه سعادت آباد به سفارش شهرداری منطقه
 • راه اندازی بخش مددکاری سامانه های نشاط شهرداری منطقه ۲ تهران
 • تأسیس پایگاه خدمات اجتماعی در منطقه فرحزاد به سفارش سازمان بهزیستی
 • انجام پروژه فقرزدایی اجتماع محور با همکاری موسسه فرهیخته در منطقه فرحزاد
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی زنان در منطقه ۱۲ شهرداری تهران سال ۱۳۸۸
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱ شهرداری تهران محله کاشانک و آجودانیه سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۲ شهرداری تهران محله فرحزاد سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۴ شهرداری تهران محله نارمک سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۵ شهرداری تهران محله جنت آباد جنوبی سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۶ شهرداری تهران محله نصرت سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۷ شهرداری تهران محله خواجه نظام سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۸ شهرداری تهران محله فدک سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۹ شهرداری تهران محله فتح سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۰ شهرداری تهران محله سلیمانی و تیموری سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۱ شهرداری تهران محله راه آهن سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۲ شهرداری تهران محله بهنام سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۳ شهرداری تهران محله نیروی هوایی سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۴ شهرداری تهران محله آهنگ غربی سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۵ شهرداری تهران محله مشیریه سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۶ شهرداری تهران محله تختی سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۷ شهرداری تهران محله ابوذر غربی سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۸ شهرداری تهران محله یافت آباد شمالی سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۹ شهرداری تهران محله شکوفه شمالی سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۲۰ شهرداری تهران محله شهید غیوری سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۲۱ شهرداری تهران محله شهرک فرهنگیان سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح توانمند سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۲۲ شهرداری تهران محله امیرکبیر سال ۱۳۸۹
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱ شهرداری تهران محله شهرک نفت سال ۱۳۹۰
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۲ شهرداری تهران محله برق آلستوم سال ۱۳۹۰
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۴ شهرداری تهران محله کاظم آباد سال ۱۳۹۰
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۶ شهرداری تهران محله فاطمی – گلها سال ۱۳۹۰
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۸ شهرداری تهران محله دردشت سال ۱۳۹۰
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۳ شهرداری تهران محله آشتیانی سال ۱۳۹۰
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۴ شهرداری تهران محله ابوذر سال ۱۳۹۰
 • اجرای طرح ظرفیت سازی اجتماعی بانوان در منطقه ۱۸ شهرداری تهران محله فردوس سال ۱۳۹۰
 • اجرای طرح آموزشی شادی و نشاط اجتماعی در تمامی شهرستانهای استان تهران
 • اجرای بیش از ۷۰برنامه سخنرانی و کارگاه کوتاه مدت در فرهنگسرای پایداری ، فرهنگسرای اندیشه ،مدیریت بحران شهرداری و …
 • اجرای بیش از ۵۰ دوره ی آموزشی در سازمان بهزیستی، فرمانداری اسلامشهر، سازمان بهزیستی اسلامشهر ، بنیاد شهید، کلینیک های ترک اعتیاد، مهد های کودک و در دفتر مرکزی کلینیک پونا
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۲ شهرداری تهران محله های آسمانها، مخابرات، ایوانک، سعادت اباد ، اسلام اباد، زنجان، طرشت، درختی، مدیریت، سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۳ شهرداری تهران محله داوودیه، درب دوم،  قبا، قلهک، سیدخندان سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش ظرفیت های اجتماعی بانوان در منطقه ۳ شهرداری تهران محله کاووسیه، قلهک،  درب دوم سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه ۳ شهرداری تهران محله آرارات سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه ۳ شهرداری تهران محله درب دوم سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه ۳ شهرداری تهران محله آرارات سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه ۳ شهرداری تهران محله امانیه سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۹ شهرداری تهران محله دکتر هوشیار، امام زاده عبدالله، مهرآباد جنوبی، استاد معین سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه ۹ شهرداری تهران محله دکتر هوشیار سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء هویت و تعلق محله ای بانوان در منطقه ۱۰ شهرداری تهران محله بریانک، هفت چنار، سلسبیل شمالی، شبیری جی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بانوان در منطقه ۱۰ شهرداری تهران محله کارون جنوبی، شبیری جی، زنجان جوبی، هاشمی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه ۱۰ شهرداری تهران محله سلیمانی تیموری سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه ۱۰ شهرداری تهران محله کارون شمالی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه ۱۰ شهرداری تهران محله هفت چنار سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه ۱۰ شهرداری تهران محله سلسبیل شمالی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۱۳ شهرداری تهران محله شهید اسدی، محله اشراقی، نیروی هوایی، محله صفا سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء هویت و تعلق محله ای بانوان در منطقه ۱۳ شهرداری تهران محله شهید اسدی، شورا، صفا، آشتیانی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای کاهش خطرپذیری بانوان در منطقه ۱۳ شهرداری تهران محله زینبیه، زاهد گیلانی، شهید اسدی، پیروزی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه ۱۳ شهرداری تهران محله صفا سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه ۱۳ شهرداری تهران محله امامت سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه ۱۳ شهرداری تهران محله اشراقی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۱۶ شهرداری تهران محله یاخچی اباد، نازی آباد، باغ آذری، شهرک بعثت سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بانوان در منطقه ۱۶ شهرداری تهران محله باغ آذری، جوادیه، علی آباد شمالی، تختی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش ظرفیت های اجتماعی بانوان در منطقه ۱۶ شهرداری تهران محله خزانه، تختی، شهرک بعثت، یاخچی آباد سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه ۱۶ شهرداری تهران محله علی آباد جنوبی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه ۱۶ شهرداری تهران محله یاخچی اباد سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۱۷ شهرداری تهران محله باغ خزانه، سجاد، یافت آباد، ابوذر غربی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء هویت و تعلق محله ای بانوان در منطقه ۱۷ شهرداری تهران محله زهتابی، آذری، باغ خزانه، زمزم سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای کاهش خطرپذیری بانوان در منطقه ۱۷ شهرداری تهران محله جلیلی، سجاد، مقدم، ابوذر غربی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه ۱۷ شهرداری تهران محله ابوذر غربی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء کیفیت زندگی بانوان در منطقه ۱۷ شهرداری تهران محله ابوذر شرقی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه ۱۷ شهرداری تهران محله وصفتارد سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور راهبردهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بانوان در منطقه ۲۱ شهرداری تهران محله شهرک فرهنگیان، چیتگر، ترانسر مرکزی، تهرانسر شمالی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور افزایش مهارت های زندگی بانوان در منطقه ۲۱ شهرداری تهران محله تهرانسر شرقی سال ۱۳۹۱
 • اجرای طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه ۲۱ شهرداری تهران محله چیتگر شمالی سال ۱۳۹۱
 • طرح اجتماع محور پایگاه همیار خانواده در منطقه ۲ شهرداری تهران ( ۳۰ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور پایگاه همیار خانواده در منطقه ۳ شهرداری تهران ( ۱۲ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور پایگاه همیار خانواده در منطقه ۱۶ شهرداری تهران ( ۹ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور پایگاه همیار خانواده در منطقه ۱۵ شهرداری تهران ( ۲۰ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۲ شهرداری تهران ( ۴ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۳ شهرداری تهران ( ۴ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۱۶ شهرداری تهران ( ۴ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور راهبردهای ایفای خانواده کارآمد و پایدار در منطقه ۱۸ شهرداری تهران ( ۴ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور راهبردهای کاهش خطرپذیری بانوان در منطقه ۲ شهرداری تهران ( ۵ پهنه ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور راهبردهای کاهش خطرپذیری بانوان در منطقه ۱۰ شهرداری تهران ( ۵ پهنه ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی در منطقه ۱۶ شهرداری تهران ( ۵ پهنه ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور مدیریت اوقات فراغت در منطقه ۱۶ شهرداری تهران ( ۵ پهنه ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه ۳ شهرداری تهران ( ۲ ناحیه ) سال ۱۳۹
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه ۱۶ شهرداری تهران ( ۲ ناحیه ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه ۲ شهرداری تهران ( ۲ ناحیه ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه ۶ شهرداری تهران ( ۲ ناحیه ) سال ۱۳۹۲
 • طرح اجتماع محور ارتقاء بینش فرهنگی بانوان در منطقه ۱۸ شهرداری تهران ( ۲ ناحیه ) سال ۱۳۹۲
 • طرح برگزاری کارگاههای آموزش مهارت های زندگی در منطقه ۳ شهرداری تهران ( ۴ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح برگزاری کارگاههای آموزش کنترل خشم در منطقه ۱۶ شهرداری تهران ( ۹ محله ) سال ۱۳۹۲
 • طرح شکوفایی عشق ( آموزش زوجین جوان ) در منطقه ۱۶ شهرداری تهران ( ۹ محله ) سال ۱۳۹۲

برگزاری جشنواره ها:

 • جشنواره جشنواره های تسنیم ، اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، برج میلاد، ۱۳۹۱
 • جشنواره تسنیم منطقه ۱۵ شهرداری تهران، فرهنگسرای خاوران، ۱۳۹۱
 • جشنواره تسنیم منطقه ۱۶ شهرداری تهران، فرهنگسرای بهمن، ۱۳۹۱
 • جشنواره تسنیم منطقه ۱۷ شهرداری تهران، تالار میثم، ۱۳۹۱
 • جشنواره تسنیم منطقه ۱۰ شهرداری تهران، ۱۳۹۱

سایر همکاران کلینیک  مددکاری اجتماعی پونا

 • آقای دکتر منوچهرطباطبایی دکترای مشاوره از بوستون امریکا و استاد دانشگاه علامه طباطبایی ( روانشناس کلینیک )
 • سرکار خانم گل اسمه باروتی ، کارشناس مددکاری اجتماعی ( مددکار اجتماعی کلینیک )
 • آقای دکتر حسین سروی دکترای مدیریت استراتژیک و استاد دانشگاه ( مشاور کلینیک )
 • آقای مهدی سروی همپا کارشناس ارشد پژوهش اجتماعی و کارشناس مددکاری اجتماعی ( آنالیزرو تحلیل گر مجموعه )
 • آقای فاتح فاطمی کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی ( مددکار اجتماعی کلینیک )
 • آقای احمد جعفری، دکترای جامعه شناسی ( پژوهشگر کلینیک )
 • آقای فریق میروقشلاق، فوق لیسانس جامعه شناسی (پژوهشگر کلینیک )
 • آقای محمد صالح میرزایی ( مشاور امور قردادها )
 • سرکار خانم سارا شهبازی فرد، کارشناس ارشد مشاوره و راهنمایی (مدرس و مشاور دپارتمان کودک و نوجوان)
 • سرکار خانم ندا اصغری ، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی ( مدرس و مشاور دپارتمان کودک و نوجوان )
 • آقای دکتر مهدی عابدی دکترای جامعه شناسی فقر از ارمنستان ( تسهیلگر)

*** بعنوان سوال آخر برای جامعه مراکز مددکاری اجتماعی کشور چه دورنمایی را ترسیم می کنید؟ ضمن سپاس از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، سخن پایانی شما را می شنویم

و اما در مورد این سوال شما، کلینیک های مددکاری اجتماعی کشور به مثابه SME ها یا بنگاههای تخصصی و اقتصادی کوچک و متوسط با تکیه بر علوم میان رشته ای و استفاده از تخصص هایی همچون بازاریابی، اقتصاد، مدیریت، تسلط به زبانهای خارجی برای دستیابی به منابع و ایجاد ارتباط های بین المللی امکان توانمندی را برای خود مهیا می سازند.

مجموعه کلینیک مددکاری اجتماعی و مشاوره پونا آمادگی همکاری با تمامی کلینیک های سراسر کشور را با رویکرد کوچینگ برای توانمند شدن و پیشرفت دو سویه اعلام می دارد.

آینده در دستان کسانی است که همگام با سرعت جهانی گام بردارند و دیگران به ناچار از این گردونه خارج خواهند شد.

با سپاس؛ مهدی فلاحی؛ مددکار اجتماعی و مدیر کلینیک پونا

مصاحبه و گردآوری: هما صدری

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا