اخبار استانها | برگزاری چهارمین کارگاه تخصصی مددکاران اجتماعی کلینیکهای ترک اعتیاد استان کرمانشاه

%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%a8%db%8cبه همت کلینیک مددکاری احتماعی یارا (به مدیریت دکتر آزاد دارابی و تحت نظر اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه) و حمایت و همراهی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و اداره سلامت روان دانشگاه، چهارمین دوره مقدماتی مددکاری اجتماعی در سوءمصرف مواد مخدر با حضور ۶۰ نفر از کارشناسان این حوزه برگزار گردید.
به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ در این کارگاه یک روزه در خصوص جایگاه مددکاران احتماعی در کلینیکهای ترک اعتیاد، استانداردهای مددکاری اجتماعی، حمایت یابی، منابع یابی، مهارتهای ارتباطی، ارجاع و مراقبتهای بعد از خروج و حین درمان، باورهای غلط در حوزه اعتیاد و مصاحبه انگیزشی توسط مدرسین کارگاه خانم سلطانی و آقای دارابی مطالب به صورت عملی و کاربردی ارائه گردید.

قابل به ذکر است از اهداف اصلی دوره های برگزار شده طی چهار مرحله، ارتقاء و تثبیت جایگاه مددکاران اجتماعی در مراکز سوءمصرف مواد مخدر و آشنایی بیشتر مددکاران اجتماعی استان به شیوه کاملاً تخصصی در حوزه اعتیاد بوده که برای اولین بار در سطح کشور انجام گرفت.

شایان ذکر است خوشبختانه با حمایت ها و پشتیبانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی  و اداره سلامت روان، این مهم انجام گرفته و قطعاً در دوره های تکمیلی تر تلاش خواهد شد تا جایگاه واقعی حرفه مددکاران اجتماعی در حوزه اعتیاد بیش از بیش تبیین گردد.

منبع: روابط عمومی کلینیک مددکاری اجتماعی یارا

 

.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا