گزارش اولین نشست کارگروه کاهش آسیب های روحی- روانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه

به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی، اولین نشست کارگروه کاهش آسیب های روحی- روانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه در راستای تحقق مصوبات کارگروه تخصصی تشکل های مردم نهاد مدیریت بحران استان کرمانشاه با هدف کاهش آسیب های روحی- روانی در مناطق زلزله زده در معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
این نشست با حضور نمایندگان معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره ورزش و جوانان، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، رئیس هیئت مدیره مهدهای کودک استان، نماینده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تیم تحقیقات جامعه شناسی دانشگاه تهران در مناطق زلزله زده و متخصصین حوزه روانشناسی و جامعه شناسی در تاریخ یازدهم آذر ماه در سالن اجتماعات معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار گردید. در ابتدا مدیریت اداره  مشارکت ها و خیرین ضمن خیرمقدم با بررسی دستور کار جلسه از خدمات و زحمات داوطلبانه سمن ها و مؤسسات خیریه در جریان زلزله سال گذشته قدردانی نمودند.
در این خصوص محمدرضا مقدسی دبیر این کار گروه به مجله اینترنتی مددکاران اجتماعی ایران گفت: امید میرود ظرفیت سازمانهای مردم نهاد  و توسعه مشارکت های اجتماعی در ارائه خدمات روانشناختی بیش از پیش موثر واقع شود وی با تأکید بر اینکه همچنان کودکان و زنان در صف اول دریافت خدمت هستند افزود: در زمینه بهداشت و  سلامت و بهزیستی روانی و اجتماعی، اقدامات موثری انجام شده اما کماکان  توسعه نهادی، همراهی و حمایت تمامی سازمانهای دولتی و غیر دولتی در حوزه زنان و خانواده، بهداشت روان و مددکاری اجتماعی مورد انتظار است.
مقدسی در پایان  گفت: کار آفرینی و اشتغال، رایگان خواهی، موبایل کلینیک های تخصصی جهت ارائه خدمات روانشناختی و تأسیس دفاتر تسهیلگری اجتماعی در این جلسه از سایر موارد مطروحه بود.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا