پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما در خصوص گفتگو در خانواده ها چه گفت؟

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران: فاصله های عاطفی میان خانواده ها بیشتر شده است و گفتگو در خانواده ها جایی ندارد.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران، سید حسن موسوی چلک در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: عامل این مسئله، مشغله اعضای خانواده، تغییر ساختار آن، گسترش شهرنشینی، سبک زندگی و فضاهای مجازی است.
وی گفت: مواد مخدر تهدیدکننده سلامت خانواده هاست و آسیب های خانواده کارکردهای اجتماعی این نهاد را تضعیف کرده است.
موسوی چلک افزود: اجرای درست سیاست های خانواده الزامی است در حالی که تا کنون رد پایی از این سیاست ها در برنامه ریزی ها دیده نشده است.
وی با بیان اینکه دولت و سازمان ها باید خانواده محور باشند گفت: تا کنون خانواده فقط یک موضوع شیک بوده اما در عمل ساز و کار درستی در عرصه های گوناگون برای خانواده تدوین نشده است.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران افزود: خانواده سالم جامعه سالم را ایجاد می کند.
رضا محبوبی معاون اجتماعی مرکز اجتماعی- فرهنگی وزارت کشور نیز در این برنامه با بیان اینکه تحولات جامعه مدرن بسیاری از ارزش های سنتی را کنار گذاشته است گفت: برخی از ارزش های سنتی مانند شب یلدا با ارزش مصرف گرایی جامعه مدرن هماهنگ است بنابراین باقی مانده است.
وی افزود: ورود شبکه های اجتماعی مجازی و گسترش آنها بدون برنامه ای برای جبران آسیب های آنها موجب تضعیف نهاد خانواده و از بین رفتن ارزش های جامعه سنتی کشور شده است.
محبوبی گفت: دستگاه های شبکه های مجازی اجتماعی، افراطی در جامعه استفاده می شود و حتی نسل گذشته نیز وظایف بزرگ خاندانی را ایفا نمی کند.
وی افزود: جامعه مدرن در پی فردگرایی است و جامعه ما نیز به شدت به این سمت حرکت می کند.
معاون اجتماعی مرکز اجتماعی- فرهنگی وزارت کشور گفت: برای تقویت بنیان خانواده باید از کارکرد دین استفاده شود و سواد رسانه ای را برای مقابله با آسیب های شبکه های مجازی افزایش داد.
غلامعلی افروز عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نیز در این برنامه گفت: اکسیر مصونیت از هر نوع آسیب پذیری، جاذبه های عاطفی خانواده است.
وی افزود: انسان هایی که تحقیر می شوند آسیب پذیرند و تکریم آنها افراد را از آسیب محفوظ نگه می دارد.
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا