پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

ستایش ۳ ساله؛ قربانی کودک آزاری در کرمان از بیمارستان ترخیص و به بهزیستی منتقل شد

%d8%b3%d8%aa%d8%a7%db%8c%d8%b4111رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان گفت: ستایش ۳ ساله که مورد کودک‌آزاری قرار گرفته بود و در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان تحت درمان بود، روز گذشته ترخیص و به بهزیستی کرمان منتقل شد.
به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران به نقل از ایسنا، محمود حیدری صبح امروز ۱۳ آبان ماه در جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی با موضوع کودک‌آزاری و همسرآزاری اظهار کرد: چندین مورد تقاضا داشتیم تا سرپرستی او را قبول کنند، اما شرایط لازم را نداشتند. در ۶ ماه اول امسال ۲۱ مورد کودک‌آزاری در رفسنجان داشتیم که عمده عوامل این موارد فقر اقتصادی، تزلزل خانواده و مصرف مواد مخدر صنعتی در خانواده‌ها بوده است.
وی با اشاره به راه اندازی اورژانس اجتماعی رفسنجان از دو سال پیش در رفسنجان، افزود: این مرکز، تماسها و فعالیت بالایی دارد اما هزینه‌های اورژانس اجتماعی از جمله آزمایش‌ها و پزشکی قانونی که باید پرداخت شود بالاست و از طرف دیگر اعتبار اورزانس اجتماعی پایین است.
رئیس اداره بهزیستی رفسنجان با بیان اینکه از مسئولان تقاضای کمک در زمینه های مواردی مانند کودک آزاری و همسرآزاری را داریم، تصریح کرد: رفسنجان تنها شهرستانی که هزینه‌های معتادان را پرداخت می‌کند و خیران در این حوزه همکاری دارند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir
دکمه بازگشت به بالا