پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

سرنوشت مبهم لایحه حمایت از کودکان و ضرورت ارسال مجدد این لایحه توسط دولت به مجلس

لایحه حمایت از کودکانعضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: از آنجایی که دوره جدیدی از مجلس شروع به کار کرده است، باید لوایح از جمله لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان دوباره از طرف دولت به مجلس ارسال شود.

به گزارش وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵، ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس با بیان اینکه امیدواریم این لایحه مجددا توسط دولت به مجلس ارائه شود، گفت: از آنجایی که مجلس تغییر کرده و دوره جدیدی از مجلس شروع به کار کرده است؛ باید لوایح دوباره از طرف دولت به مجلس ارسال شود.

وی ادامه داد: اگر دولت این لایحه را دوباره به مجلس ارسال نکند؛ موضوع را به صورت طرح در مجلس مطرح می‌کنم، هرچند که طرح بار مالی دارد و امکانی برای آن نیست.

ابوترابی با تاکید براینکه تمامی اقدامات لازم برای بررسی این لایحه را در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس انجام دادیم و یکسال هم در نوبت طرح در صحن علنی مجلس بود، افزود: به دلیل پایان مجلس نهم، وقتی برای تصویب نهایی لایحه نماند، اما در صورتی که دولت مجددا این لایحه را ارائه دهد، ابتدا به کمیسیون قضایی آمده و از آنجا که همه کارهای آن انجام شده است؛ سریعا به صحن علنی می‌رود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار کرد: بعد از بازدید از حوزه انتخابیه‌ام حتما صحبتی با معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور در این خصوص خواهم داشت.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir
دکمه بازگشت به بالا