مددکاری اجتماعی در سوئیس

مددکاری اجتماعی در سوئیس یک حرفه مهم و قابل احترام است که فعایتهای عمده مختلفی را شامل می شود و در دانشگاه های مطرح سوئیس این رشته ارائه می شود. مثل دانشگاه ژنو و زوریخ.

مددکاری اجتماعی در سوئیس

مددکاری اجتماعی در سوئیس یک حرفه مهم و قابل احترام است. مددکاران اجتماعی در سوئیس به طور کلی در محیط های مختلفی از جمله بیمارستانها، مراکز اجتماعی، مدارس، زندانها و سازمانهای دولتی کار می کنند.

هدف اصلی مددکاران اجتماعی در سوئیس ارائه حمایت و کمک به افراد، خانواده ها و گروه هاییست که ممکن است با طیف وسیعی از مشکلات و چالش های اجتماعی مواجه باشند. که ممکن است شامل فقر، بیکاری، بیخانمانی، اعتیاد و مسائل مربوط به سلامت روان آدم ها باشد.

مددکاران اجتماعی سوئیس معمولاً با سایر متخصصان مانند پزشکان، پرستاران، معلمان و روانشناسان همکاری نزدیک دارند تا اطمینان حاصل کنند که مددجویانشان جامع ترین حمایت ممکن را دریافت می کنند.

آنها همچنین در شبکه سازی و ایجاد همکاری با سایر سازمانها و نهادهای فعال در ارائه خدمات اجتماعی مشارکت می کنند.

مددکاری اجتماعی در سوئیس
مددکاری اجتماعی در سوئیس

فعالیت های مددکاران اجتماعی در کشور سوئیس

مددکاری اجتماعی در سوئیس به طور کلی یک زمینه پرارزش، چالش برانگیز و بسیار مورد احترام است که هدف آن بهبود رفاه افراد و جامعه است.

در اینجا برخی از فعالیت های اصلی مددکاران اجتماعی در سوئیس را با هم می شماریم و می خوانیم:

شناسایی و ارزیابی مشکلات و نیازهای افراد و جوامع. توسعه برنامه ها و استراتژی های مراقبت فردی برای رفع نیازهای مراجعین. ارائه مشاوره به افراد و گروههای مختلف آسیب دیده و یا در معرض آسیب.

ارائه کمک در مورد درخواست کمکهای مالی، مسکن و مراقبتهای بهداشتی. کمک به افراد و گروهها برای دسترسی به منابع و خدمات جامعه. ارائه خدمات اطلاعاتی، آموزشی و پیشگیری کننده به افراد و گروههای اجتماعی مختلف. پاسخگویی به بحران ها و شرایط اضطراری افراد و جامعه.

مددکاران اجتماعی در سوئیس ممکن است به صورت روزانه و یا دورهای در این فعالیت ها شرکت کنند.

دانشگاه علوم کاربردی زوریخ ارائه دهنده رشته مددکاری اجتماعی
دانشگاه علوم کاربردی زوریخ ارائه دهنده رشته مددکاری اجتماعی

رشته مددکاری اجتماعی در سوئیس

مددکاری اجتماعی در سوئیس در دانشگاههای زیادی وجود دارد. که آن را در مقاطع مختلف ارائه می دهند که در اینجا معروف ترین آنها را ذکر میکنیم:

الف) دانشگاه علوم و هنرهای کاربردی غرب سوئیس.

ب) دانشگاه علوم کاربردی زوریخ.

ج) دانشگاه علوم و هنرهای سوئیس.

د) دانشگاه فریبورگ.

ه) دانشگاه ژنو.

این دانشگاه ها مدرک لیسانس و فوق لیسانس مددکاری اجتماعی و همچنین دوره دکترا در رشته مددکاری اجتماعی و سیاست اجتماعی را ارائه می دهند.

اینها تنها چند نمونه از دانشگاه های سوئیس هستند که رشته مددکاری اجتماعی را ارائه میدهند. که در عین حال جزو مطرح ترین دانشگاه های سوئیس و جهان نیز شناخته میشوند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
گردآوری و ترجمه توسط
کارگروه مددکاری اجتماعی ایرانیان
دکمه بازگشت به بالا