مددکاران اجتماعی در رسانه ها

مددکاری اجتماعی سبب کاهش هزینه های درمان می شود

مدیرکل مددکاری اجتماعی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت ۵۰ ساله مددکاری اظهار داشت: مددکاری اجتماعی سبب کاهش هزینه های درمان می شود.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ محمد حسین جوادی صبح پنجشنبه در جمع روسای بهداشت و درمان منطقه یک کشور در ساری با بیان اینکه مددکاران در راستای سلامت جامعه و کیفیت زندگی مردم تلاش می کند، اظهارکرد: شعار روز جهانی مددکاری اجتماعی در سال ۲۰۱۸”توسعه اجتماعی و پایداری زیست محیطی” است که نشان دهنده نقش آن ها در جامعه است.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰ سال مددکاران در مراکز درمانی فعالیت می کنند، گفت: مددکاران اجتماعی برای ارتقا و بالا بردن کارکرد خانواده در حوزه سلامت نقش ویژه ای دارند.

جوادی از برگزاری ۴ کارگاه برای ارتقای توان تخصصی مددکاران خبرداد و بیان کرد: با توجه به ظرفیت مددکاری اجتماعی می توان بار هزینه ای که بر دوش نظام سلامت است را کاهش داد.

مدیرکل مددکاری اجتماعی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت افزود: مددکاران اجتماعی در دنیا به عنوان گروهی که خدمات تخصصی ارائه می دهند سبب کاهش هزینه های درمان و طول بیماری می شوند ولی در کشور ما کمتر به این موضوع توجه می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا