پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خبر داد: برگزاری دوره‎ آموزشی تخصصی مددکاری اجتماعی کاهش طلاق در کشور

1958318معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از برگزاری دوره‎های آموزشی تخصصی مددکاری اجتماعی کاهش طلاق در کشور خبر داد و عنوان کرد: تاکنون ۱۴۰ نفر در این زمینه آموزش دیده‌اند

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران به نقل از مهر؛ حبیب‌الله مسعودی فرید ظهر پنج شنبه در آیین افتتاح و بازسازی مجتمع شهید رجایی و اورژانس اجتماعی همدان با بیان اینکه ۱۹۲ شهر دارای مراکز مداخله در بحران هستند، بر ورود نیروهای انتظامی و قضایی در مباحث پیشگیری و مسائل اجتماعی تاکید کرد و گفت:  در راستای پیشگیری از بحران‌ها، آموزش‌های مهارت زندگی و خانواده انجام شده و ادامه دارد.

مسعودی فرید با بیان اینکه در تمام جوامع آسیب‌های اجتماعی وجود دارد اما باید راه برخورد و مقابله با آسیب‌ها را پیدا کرد، گفت: بسته خدمات اورژانس اجتماعی که در سازمان بهزیستی کشور طراحی شده در منطقه بی نظیر است و مشابه ندارد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: اورژانس اجتماعی طی سال گذشته ۴ هزار و ۲۰۰ اقدام به خودکشی در کشور را مدیریت کرده که از این تعداد ۲ هزار و ۸۰۰ نفر خانم و یک‌هزار و ۴۰۰ نفر آقا بودند.

وی همچنین با اشاره به اینکه دولت توجه به آمایش سرزمین را در دستور کار قرار داده و باید به سمت آمایش سرزمین و توسعه و توازن پیش برویم تا نتیجه مطلوب‌تری حاصل شود، گفت: موتور محرکه توسعه دولت‌ها و کشورها در توجه به افراد در سنین پیش از دبستان است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه کودکان باید در فرایند رشد همه‌جانبه قرار گیرند، عنوان کرد: اگر روی کودکان کشور سرمایه‌گذاری کنیم در سال‌های ۱۴۰۴ و ۱۴۲۴ به نتایج مطلوبی دست خواهیم یافت.

وی با اشاره به سهم نیم درصدی آموزش عالی کشور از تولید ناخالصی داخلی، گفت: برخی کشورها درصدی از تولید ناخالص داخلی خود را به رشد و تکامل کودکان پیش دبستانی اختصاص می‌دهند.

مسعودی‌فرید اختصاص یک درصد از تولید ناخالص داخلی به رشد همه جانبه کودکان در برنامه ششم توسعه را خواستار شد و گفت: کارکرد آموزش و پرورش در دنیا تغییر یافته و تاکید بر پرورش کودکان است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی مددکاری اجتماعی کاهش طلاق خبر داد و عنوان کرد: تاکنون ۱۴۰ نفر در این زمینه آموزش دیده‌اند و تخصص یافته‌اند.

مسعودی فرید با بیان اینکه در حال حاضر نیروی متخصص در این زمینه وجود ندارد و باید از توان مدارس برای شناسایی آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد، از همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در تربیت مددکار اجتماعی مدارس در استان‌ها خبر داد.

وی گفت: محوریت مداخلات اجتماعی و روانشناختی در مدارس به عهده افرادی است که با رویکرد مددکاری اجتماعی کار را جلو ببرند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir
دکمه بازگشت به بالا