فاطمه دانشور

پیام تبریک اینستاگرامی خانم فاطمه دانشور به مناسبت فرارسیدن روز جهانی مددکاری اجتماعی

وقتی می شنويم و يا می خوانيم ؛ كودكی از كودک آزاری نجات يافت، جوانی افسرده و نااميد از خودكشی منصرف شد، مادری به همراه نوزادش از دام اعتياد رهايی يافت، سالمند و يا معلولی رها شده به آسايشگاه انتقال يافت، زندانی از اعدام رهايی يافت و …. بيشتر مواقع فراموش می كنيم كه چه كسانی منجی بودند و باعث شدند اين اتفاق تلخ به سرانجام نيک برسد. بازيگران اصلی اين ماجراها “مددكاران اجتماعی” هستند. منجی يانی كه بدون هيچگونه ادعا و يا توقع با بهره گيری از توان حرفه ای، دانش و تعهد خود دست انسانی را می گيرند كه در اوج نياز است، انسانی كه تنها مانده و رها شده از هرسو است. در لحظه ای كه ذهنش ياری نميدهد و حتی خود از وضعيت خود خبر ندارد و بسيار درمانده است درمانگری گمنام به سويش می آيد، دستان سردش را صميمانه می گيرد و از انرژی اش به وی ميدهد. با صبوری تمام زخمهايش را شناسایی ميكند بی آنكه كم بياورد و يا دلش بلرزد. مددكاران اجتماعی نجاتگرانی هستند گمنام كه نگاهشان اميدبخش است و كلامشان روشنی دل. بودنشان قوت قلب است در دنيای پر از تنهايی نيازمندان.
روز جهانی مددكاری اجتماعی را به جامعه مددكاران اجتماعی ايران علی الخصوص مددكاران دلسوز موسسه خيريه مهرآفرين بخاطر پذيرش همه خطرات جانی اين حرفه تبريک و خداقوت عرض می نمايم.

فاطمه دانشور؛ موسس و مدیرعامل موسسه خیریه مهرآفرین

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir
دکمه بازگشت به بالا