پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

چندین شبکه گدایی در پایتخت شناسایی شدند

ساماندهی متکدیانفرماندار تهران گفت: هفت شبکه گدایی شناسایی شده و مکاتبات لازم برای دستگیری آنها انجام شده است. قطعا قانون برخورد قاطعی با شبکه‌هایی که از انسان به‌ویژه کودکان به‌عنوان ابزاری برای سودجویی و کسب درآمد استفاده می‌کنند خواهد داشت.

به گزارش وبسایت مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵؛ عیسی فرهادی همچنین از جمع‌آوری هزار و ٢۵ نفر گدای بزرگسال از ابتدای اجرای طرح جمع‌آوری گدایان سطح شهر تهران خبر داد و افزود: در این طرح ١٣٩ کودک نیز از سطح خیابان‌های تهران جمع‌آوری شدند. وی با بیان اینکه جمع‌آوری ۵٠٠ گدای دیگر که قبلا شناسایی شده‌اند، همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: البته بحث شناسایی گدایان زیر ١۵ سال نیز تا ابتدای مهرماه در قالب این طرح ادامه پیدا خواهد کرد.

فرهادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر سرنوشت اتباع بیگانه‌ای که در طرح جمع‌آوری گدایان دستگیر می‌شوند، گفت: تعدادی از کودکانی که در طرح جمع‌آوری متکدیان از سطح خیابان‌های پایتخت جمع‌آوری شده‌اند، از اتباع بیگانه بودند که تحویل امور اتباع می‌شوند و در مرحله بعد نسبت به طرد آنها از کشور اقدام می‌شود.

فرماندار تهران افزود: درحال‌حاضر افرادی که در قالب این طرح جمع‌آوری می‌شوند و از سایر شهرستان‌ها برای این کار به تهران آمده‌اند، در سامان‌سراهای شهر تهران نگهداری می‌شوند؛ البته برخی از افرادی که از شهرستان‌های اطراف تهران مراجعت کرده بودند به وسیله بهزیستی به شهر خودشان بازگردانده شده‌اند.

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا