اخبار استانی مددکاری اجتماعیاستان گیلانکانون سراسری مراکز مددکاری اجتماعیهمایشات و کنفرانسها

گزارش همایش گرامیداشت روز ملّی مددکاری اجتماعی در استان گیلان

همايش گرامیداشت روز مددکار اجتماعی و تجلیل از مددکاران اجتماعی نمونه استان گیلان با حضور رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و عضو هیات رئیسه و کمیسر اخلاق فدراسيون بین المللی مددکاران اجتماعی در منطقه آسیا و اقیانوسیه دکتر سید حسن موسوی چلک، مدیر کل دفتر امور آسيب دیدگان کشور دکتر رضا جعفری، فرمانده معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، اعضای شورای شهر کلانشهر رشت، ادارات بهزیستی شهرستانها و جمعی از کلینیک های مددکاری اجتماعی، مجتمع های خدمات بهزیستی و مراکز غیردولتی تخت نظارت اداره کل بهزیستی استان برگزار گردید.

در مورخ سی ام فروردین ۱۳۹۷، انجمن مددکاران اجتماعی شعبه گيلان و کانون کلینیکهای مددکاری اجتماعی گیلان با نظارت دفتر توانمندسازی – معاونت امور اجتماعی اداره کل برگزاری همايش شكوهمند گرامیداشت روز مددکار اجتماعی و تجلیل از مددکاران اجتماعی منتخب را بر عهده گرفتند.

به نقل از روابط عمومی کانون سراسری مراکز مددکاری اجتماعی؛ در ابتدا معاونت محترم امور اجتماعی خانم سهیلا اکبری ضمن افتتاح رسمی همايش و تبریک به مددکاران اجتماعی فعال در استان به تبیین خدمات تخصصی در این رشته پرداخته و با تشريح وضعیت موجود به لزوم تعامل سازنده و انتظارات سازمان در راستای کیفیت بخشی خدمات اشاره نمودند و با تاکید ضرورت تقویت نهاد خانواده به لزوم اهتمام کلیه مراکز دولتی و غیردولتی، در جهت ارتقا پایداری اجتماعی تأکید نمودند.

سپس خانم کبری راد، مسئول شعبه استانی انجمن مددکاران اجتماعی و رئیس هیات مدیره کانون کلینیکهای مددکاری اجتماعی استان با گریزی به برگزاری کنگره ۶۰ سال مددکاری اجتماعی در سال ۹۶ توسط انجمن مددکاران اجتماعی ایران و اشاره گذرا به بازتاب و دستاوردهای آن، به تشريح گزارش عملکرد شعبه استانی انجمن پرداخته و با اشاره به چالش های پیش رو و طرح سوالاتی، از میزان ضریب نفوذ رفاه و خدمات اجتماعی در استان، مددکاران اجتماعی را به پرسشگری و مطالبه گری تشويق نمودند و ضمن تقدير از اقدامات تخصصی و اثربخش سازمان بهزیستی در بکارگیری فرایندهای مددکاری اجتماعی در طرح ها و برنامه های اجرایی و نظارتی خود، امادگی انجمن را برای برگزاری نشستهای تخصصی و توسعه خدمات اجتماعی با استفاده از پتانسيل های توانمند کلینیکهای مددکاری اجتماعی و مجتمع های خدمات بهزیستی و سازمان های مردم نهاد فعال در استانداری و نیروی انتظامی اعلام کردند.

قابل به ذکر است در ادامه، دکتر موسوی چلک ضمن تقدير از خدمات ارائه شده به تشريح وضعیت موجود پرداخته و با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در ضرورت اقدام عملی مسئولین و دست اندرکاران ضرورت نهادينه شدن اخلاق اجتماعی و مدارای اجتماعی را رمز موفقيت برای کنترل و تحدید آسیبهای اجتماعی، برشمردند. سپس عضو محترم شورای شهر جناب آقای عاقل منش با حضور در جايگاه از خدمات شايسته بهزیستی تجلیل و برای توسعه فعالیتها ضمن اشاره به خدمات ارزشمند اورژانس اجتماعی در مدارس خواستار توسعه این پروژه در راستای آگاهسازی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، شدند.

شایان ذکر است مدیر کل محترم بهزیستی استان گیلان دکتر پارسی نیز در ادامه ضمن تقدير از خدمات به موقع و تخصصی مددکاران اجتماعی و تبیین جايگاه بخش غیردولتی تخصصی و اثربخشی خدمات برای جمعيت هدف، لزوم برگزاری و اشاعه برنامه های تخصصی در قالب دوره های آموزشی و اجرای طرح های اجتماع محور و پرهيز از مرکز محوری خواستار تقویت و توسعه خدمات تخصصی به همت افراد و گروهها متخصص گرديدند و در انتها برنامه با تجلیل از ۵۵ نفر از مددکاران اجتماعی فعال در ادارات بهزیستی شهرستانها، مددکاران اجتماعی شاغل در مراکز غیردولتی و مددکاران اجتماعی فعال در نیروی انتظامی با اهدای لوح تقدير و هدیه مورد تقدير مدیران و مسئولین امر قرار گرفتند. شایان ذکر است در فواصل برنامه با حضور گروه هنری صدا و سیمای مرکز گیلان و هنرمندان کودک کار به اجرای برنامه های مفرح و شاد پرداختند.

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا