بهزیستی در رسانه هاسازمان بهزیستی کشور

مسعودی فرید مطرح کرد: ۹۰ درصد کودکان کار، افغانستانی هستند | سازمان بهزیستی و بسیاری سازمان های مردم نهاد به کودکان اتباع خارجی خدمات رسانی می کنند

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: ۱۱۰ کودک افغانستانی در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی نگهداری می‌شوند.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اظهار کرد: سال گذشته در تهران 2هزار و 500 نفر به عنوان کودک کار در سازمان بهزیستی پذیرش شدند که از این تعداد 70 درصداتباع خارجی هستند.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی و بسیاری سازمان های مردم نهاد به کودکان اتباع خارجی خدمات رسانی می کنند، افزود: 70 درصد کودکان خیابانی در تهران غیر ایرانی هستند که از این تعداد 90 درصد کودکان، افغانستانی اند.

مسعودی فرید عنوان کرد: در حال حاضر 110 کودک افغانستانی در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی نگه داری می شوند و ما برای ارائه خدمات بهتر به این افراد نیاز به حمایت کنوانسیون حقوق کودکان داریم. در این راستا همکاری بیشتر با اداره اتباع و سفارت خانه های این کشورهای خارجی لازم است. همچنین نهادهای بین المللی مانند یونیسف باید اعتباراتی را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم خدمات بهتری به این کودکان ارائه دهیم.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی ادامه داد: این کودکان در صورتی که بی سرپرست باشند، سازمان بهزیستی با انجام پیگیری های لازم با سفارت مربوطه، به آنها کمک می کند.

منبع: ایسکانیوز

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا