کارآفرینی و کسب و کار

کارآفرینی و کسب و کار: ​یک سری از راهکارها می‌توانند به یک کسب و کار کمک کنند تا موفق شوند و همچنین یک سری از موانع نیز می‌توانند مانع موفقیت این کسب و کار باشند.

مقدمه

یکی از مهم‌ترین اهداف هر شرکت یا کسب و کاری رشد و رسیدن به موفقیت است. رشد کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​ممکن است دشوارتر باشد. شرکت‌هایی با بودجه محدود و تعداد کارمند کم نیاز به تعیین استراتژی خاصی دارند تا بتوانند در کوتاه مدت و بلندمدت رشد کنند. می‌توان با به‌کارگیری روش‌هایی در این فرایند سخت و طولانی، روند رشد را تسریع بخشید.

راهکارهای رشد و توسعه کسب و کار و موفقیت شغلی

از راهکارهای موفقیت شغلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استراتژی و اهداف خود را تعیین کنید

شرکت‌ها و کسب و کارها باید از همان ابتدا در راستای یک استراتژی و اهداف خاص عمل کنند. تجزیه و تحلیل دارایی‌های جاری، منابع و توسعه شرکت برای برنامه ریزی کوتاه مدت یا بلند مدت بسیار مهم است. هنگام تعیین استراتژی، باید بدانید که چه عواملی مانند تخصص، آموزش کارکنان، سود و زمان را در اولویت قرار دهید.

 1. مخاطبان و رقبای هدف خود را شناسایی کنید

مهم است که بدانید شرکت یا کسب و کار کوچک شما برای چه کسی جذابیت دارد. به خصوص در بازاری که بسیار پرطرف‌دار است و پتانسیل بالایی دارد، مخاطبان هدف نیز بسیار گسترده خواهند بود.

کارآفرینی و کسب و کار
کارآفرینی و کسب و کار
 1. بودجه خود را به درستی تجزیه و تحلیل کنید

به خصوص کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​که با بودجه محدود شروع به کار می‌کنند ممکن است در مرحله رشد نیاز به یافتن منابع مالی داشته باشند. برای این منظور، ملاقات با سرمایه گذاران و بهره‌مندی از کمک‌های بلاعوض و وام مفید خواهد بود.

 1. نتایج را تجزیه و تحلیل کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رشد یک کسب و کار یا شرکت در کوتاه مدت، جمع آوری داده‌های آماری و نتیجه گیری است. گزارش‌ها و آمار دقیق‌ترین اطلاعات را در مورد چگونگی اجرای استراتژی‌ها و نزدیک بودن اهداف به دست می‌دهد. به این ترتیب شما این فرصت را خواهید داشت که هم روند رشد و هم نتایج را به راحتی تجزیه و تحلیل کنید.

 1. از بازاریابی دیجیتال و تبلیغات استفاده کنید

مهم نیست که محصولات یا خدمات شما چقدر خوب و با کیفیت باشند، اگر نتوانید به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید، فروش و در نتیجه رشد برای شما دشوار خواهد بود. با توجه به اینکه رقابت روزبه‌روز در حال افزایش است، ضرورت به‌کارگیری هر دو روش بازاریابی کم هزینه و سریع به چشم می‌خورد.

کارآفرینی و کسب و کار

موانع رشد و موفقیت کسب و کار

یک سری از فاکتورها می‌توانند مانع موفقیت و مدیریت کسب و کار و کار آفرینی شوند. این فاکتورها موانع موفقیت شغلی محسوب می‌شوند و بهتر است هرچه سریع برای رفع این فاکتورها به دنبال راه چاره بود. این موانع عبارت‌اند از:

 1. کمبود بینش
 2. عدم تمرکز
 3. فقدان اراده
 4. تلاش برای راضی نگه داشتن همه
 5. ترس
 6. یک طرز فکر متوسط
 7. کمال گرایی

نویسنده: دکتر جواد طلسچی یکتا؛ مددکار اجتماعی

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir
دکمه بازگشت به بالا