پویش رسانه ای بحران کرونا در ایران

نگاهی به تجارب میدانیِ تاجیکستان در مقابله با همه گیری ویروس کرونا

نگاهی به تجارب میدانیِ تاجیکستان در مقابله با همه گیری ویروس کرونا
گردآوری و ترجمه: پونه امام شوشتری

شبکه های تخصصی مقياس تست کرونا، شناسایی و تست افراد در ارتباط با مبتلايان و مواردي از اين دست را افزايش دادند و همچنين روش هاي درماني كوئيد ١٩ در تاجيكستان را بهبود بخشيدند.

در تاریخ 13 ژوئن 2029 تیم جدیدی از متخصصان در دوشنبه استقرار یافتند و عملیات مقابله ای را در پاسخ به هشدار who درباره شیوع و اوج جهانی کوئید19 گسترده ساختند، همچنین تعدادی از متخصصان who برای موارد اضطراری در دوشنبه مستقر گشتند.

چهار متخصص در خدمات سلامت عمومی، اپیدیمولوژی و آزمایشگاه در همکاری آنی تنگاتنگ با همتایان تاجیکستانی شان جهت تقویت سیستم های کنترل بیماری و آزمایشگاهی بعنوان بخشی از عملیات مقابله بابیماری کوئید19 زیر نظر مرکز تازه تأسیس عملیات اورژانسی سلامت عمومی اغاز بکار کردند.

ظرفیت آزمایشگاهی بالا در تاجیکستان، شامل تشخیص قطعی بیماری، وارد در ارتباط با میتلا  و تست بیماری کوئید19 با بخش موثری از مقابله با بیماری را تشکیل خواهد داد.

به طور احض، متخصصان تاجیکستانی ای که در بخش خدمات بهداشتی _ اپیدلیوژیکی، تحت نظارت و همکاری نزدیک با متخصصان who درحال کار هستند، بهبود سیستم نظارت در سطح ملی و منطقه ای کمک شایانی خواهد کرد؛ این نظر را دکتر باتیگول کاریوا، رئیس موقت دفتر who در تاجیکستان اعلام داشت.

دکتر نیدیکت گانون متخصص علوم ازمایشگاهی در تیم پشتیبانی سریع سلامت عمومی برتینانیا اضافه کرد:

ترکیب تجربیات متخصصان علوم آزمایشگاهی تاجیکستان با متخصصان علوم آزمایشگاهی آلمان و برتینانیا ظرفیت تست در تاجیکستان را افزایش داده است. او ادامه داد: تجربیات خود را در اختیار تاجیکستان قراردادیم تا انان بتوانند روند تستی  راکه دولت برای مقابله با کوئید19 به وجود آورده است را بهبود ببخشند و توسعه دهند.

پاندمی کوئید 19 یک معضل بین المللی است و این همکاری مثالی از تلاش بین المللی ای است که برای مقابله با این بیماری مورد نیاز خواهد بود.

تشریک مساعی متخصصان تاجیکی و بین المللی سبب شد تلاش شبانه روزي تیم فوریت های پزشکی در تاجیکستان بهبود و توسعه پيدا كند. درحالیکه تیم فوریت های پزشکی در زمینه درمان موارد ابتلاي شديد به بیماری، توصيه هاي به روز را به متخصصان تاجیکی ارائه مي داد و از شیوع بیماری در بیمارستان ها جلوگیری می کرد؛ متخصصان آزمایشگاهی برتیانیایی و آلمانی با ارائه اطلاعات كاربردي و به روز و همچنين پشتییانی و نظارت بر عملکرد متخصصان تاجیکی و کارکنان حوزه سلامت عمومی؛ عملكرد آنان را بهبود می بخشيدند و به آنان کمک می کردند تا نحوه انتقال بیماری را رصد کنند.

همکاری های اشاره شده؛ ظرفیت واکنش سریع عملیات مقابله با بیماری را در تاجیکستان افزایش می دهد. این عملیات در قیاس گسترده نشاندهنده اتحاد بین دولت ها و موسسات سلامت در کشورهای مختلف در مواجه با پاندمی به تحت نظارت who می باشد.

دکترپت درای اضافه می کند: ما از شرکایمان برای توانایی هایشان در غلبه بر مشکلات محدودیت های جهانی سفر برای پیوستن به عملیات مقابله با بیماری سپاسگزاریم همچنین از دولت تاجیکستان تعهد و پایبندی اش به این مهم که سلامت شهروندانش را بر تمامی امور مقدم دانسته است، سپاسگزاریم.

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا