استان گیلانباشگاه تاب آوریپایداری اجتماعیتاب آوریکارگاه تاب آوری

به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی کارگاه تخصصی تاب آوری در گیلان برگزار شد

باشگاه تاب آوری؛ انعکاس دهنده فعالیتها و اقدامات تخصصی کارگروه تاب آوری در رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان

باشگاه تاب آوری: همزمان با ماه جهانی مددکاری اجتماعی با شعار پایداری اجتماعی و محیطی، امروز بعد از ظهر بیستم اسفند ماه، در مرکز مشاوره رها کارگاه تاب آوری با موضوع تاب آوری (منابع و موانع) برگزار گردید. محتوای ارائه شده در این کارگاه آموزشی با تأکید بر چرخه تاب آوری، نقش هیجانات مثبت، اهمیت برنامه های مهارت آموز و حمایت های اجتماعی بوده است.
در این نشست تخصصی بر امداد و حمایتهای اجتماعی برای توسعه تاب آوری تأکید شد.
قابل به ذکر است در این نشست تخصصی معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی استان گیلان (دکتر رضا جعفری) نیز حضور داشتند.
محمدرضا مقدسی به خبرنگار مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران گفت توسعه تاب آوری شاخص بسیاری خوبی برای سنجش برنامه های مداخلاتی و پیشگیرانه است.
وی علاوه بر برخورداری از سرمایه های اجتماعی و سلامت زیست محیطی، بر سلامت و سرمایه معنوی بعنوان رُکن اساسیِ پایداری اجتماعی تأکید کرد و همچنین اظهار داشت که هر چقدر سرمایه های معنوی یک جامعه بیشتر باشد آن جامعه از تاب آوری بالاتر و پایداری بهتری برخوردار است.
موسس وبسایت خانه تاب آوری ایران اظهار داشت کلید واژه طلایی و ستون اصلی پایداری اجتماعی معنویت است و جامعه معنادار و معنامند می تواند در مقابل هر آسیبی پایداری نشان بدهد.

تیم مدیریت داخلی وبسایت

با مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی، جدیدترین مقالات و پژوهش های مددکاری اجتماعی، تاب آوری و کوچینگ را بطور رایگان دریافت نمایید. www.socialwork2015.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا